Google розповіла, чому не буде більше називати Android десертами

Віце-президент продуктового менеджменту Android Самір Самат пояснює, чому для переходу на новий спосіб іменування вибрали саме десяту версію Android

Протягом останніх 10 років фанати Android щороку гадали, на честь яких солодощів Google назве чергову нову версію ОС. Відомою була лише перша літера, а повну назву розкривали під час офіційної презентації. Те ж саме повинно було відбутися з Android 10 Q, але Google припиняє таку практику іменування.

Десята версія мобільної операційної системи так і називатиметься –  Android 10. Компанія переходить на числове іменування, і наступного року варто очікувати Android 11.

Окрім нового стилю назв у Google також змінюють логотип Android. Глобальний директор бренду Android Ауде Гендон говорить, що він буде більш сучасним, але при цьому залишить зеленого робота. «Робот – це те, що робить Android особливим, – говорить топ-менеджер. – Він робить систему людяною, веселою, доступною».

Віце-президент продуктового менеджменту Android Самір Самат пояснює, чому для переходу на новий спосіб іменування вибрали саме десяту версію Android. «Нам доведеться мати справу з критиками, – каже він. – Реальна причина не в тому, що Q є складною, а в тому, що десерти не дуже інклюзивні. Ми мали хороші назви, але в кожному випадку ми залишали поза межами частину світу. Android є глобальним брендом, який використовують в Індії та Бразилії більше людей, ніж у США. Використання англійських слів для десертів залишає поза межами деякі регіони».

Самат говорить, що, наприклад, Androi 9 Pie (пиріг) не завжди є десертом. Android 5 Lollipop (льодяник) може бути складно вимовляти в деяких регіонах. Android 6 Marshmallow (зефір) взагалі невідоме в багатьох країнах. За його словами, числа є універсальними.

Google продовжить виготовляти до кожної версії статую Android. Але якщо раніше це був робот із десертом, починаючи з десятої версії робот стоятиме, тримаючи число 10.

Що ж, ми так і не дізнаємося, яким десертом планували у Google назвати Android Q. Існувало багато варіантів: Qurabiya, Quindim, Queen of Puddings, Qottab, Quesito, Queijadinha, Quirks, Quince. Але у Google продовжать використовувати десерти для назв своїх ОС всередині компанії. Самат каже, що Android 11 R називатиметься Rabri – це солодощі з індійського регіону на базі молочного суфле з додаванням горіхів, спецій та цукру.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я