Вівторок, 21 Травня, 2024

Розкрили годинникову бомбу, яку Google вклала у свої ноутбуки Chromebook

У свіжій рекламі своїх Chromebook маркетологи Google забули згадати про критичний недолік для користувачів, які планують користуватися своїм девайсом більше двох-трьох років. Цей недолік випливає з офіційної політики автооновлення хромбуків. І, на відміну від Windows, відсутність апдейтів на Chromebook означає неможливість його використання.

Ідея хромбуків та їхньої операційної системи Chrome OS початково полягала в тому, щоб зробити користувачів менш залежними від «заліза». Для цього апаратна частина мала стати дешевим витратним матеріалом. Якщо Chromebook ламався, користувачі за невеликі гроші купували новий і продовжували так, ніби нічого не сталося. Їм не доводилося долати різноманітні проблеми налаштування «заліза».

Однак навіть новенький Chromebook може будь-якої миті перетворитися на девайс, який неможливо використовувати. Це трапляється, якщо Google починає вважати апаратну платформу такого хромбука застарілою та припиняє отримувати апдейти.

Офіційна політика Google починає відрахування життєвого циклу апаратної платформи з моменту запуску процесора в продаж. Дата купівлі хромбука користувачем не має значення. Тому, наприклад, усі Chromebooks з чіпом Intel N3160 всередині перестануть отримувати апдейти одночасно – незалежно від того, коли їх придбали в магазині.

«Google надає кожній новій апаратній платформі підтримку автоматичних оновлень Auto Update протягом 6,5 років, – йдеться на офіційній сторінці довідки. – Багато пристроїв можуть використовувати одну апаратну платформу. Відрахування 6,5 років починається з випуску першого пристрою на цій апаратній платформі. Виробникам рекомендується вибирати найновіші апаратні платформи, які мають найдовшу доступну підтримку Auto Update».

Через особливості операційної системи Chrome OS відсутність оновлень на Chromebook є набагато гіршою, ніж відсутність апдейтів на Windows. Наприклад, скоро завершиться підтримка випущеної у 2009 році Windows 7, але користувачі таких девайсів не відчують цього. Для них залишаться доступними свіжі версії браузерів, офісних пакетів, графічних редакторів та будь-яких інших додатків.

Випущені у 2012 році Chromebook скоро також перестануть отримувати апдейти, але для них це означає переїзд у шухляду або на смітник. Програмне забезпечення цих лептопів базується на хмарних технологіях, і без апдейтів воно швидко перестане працювати.

Закладена у Chromebook годинникова бомба також досить сильно впливає на гаманець. Адже Google вже кілька років відійшла від концепції дешевих гаджетів для роботи з хмарними додатками. Останні хромбуки отримують серйозну апаратну начинку, однак за відповідну ціну. Лептопи Pixelbook вже коштують понад $1000.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися