П’ятниця, 24 Травня, 2024

iPhone та Samsung можуть випромінювати у 4-5 разів більше, ніж заявляється офіційно

Електромагнітне випромінювання є шкідливим, і тому в країнах є суворі вимоги до потужності радіохвиль, що виходять з телефонів. Адже ці девайси роками знаходяться впритул до чутливих органів людського тіла. Кожен вендор публікує дані випромінюваної потужності (SAR) для своїх моделей. Але журналісти газети Chicago Tribune провели власну перевірку, і з’ясували, що девайси топових брендів, з Apple та Samsung включно, перевищують цю норму в 4-5 разів.

В індустрії прийнято вимірювати потужність випромінювання смартфоном за допомогою параметра Specific Absorption Rate (SAR). Ним визначають, скільки ват потужності поглинає тканина біологічного тіла. Кожна країна має власні стандарти, але більшість вендорів орієнтується на ринок США, де комісією FCC встановлено SAR у 1,6 Вт/кг. Це той ліміт, який є абсолютно безпечним при тривалому електромагнітному випромінюванні.

Жоден телефон не повинен перевищувати максимального рівня SAR. Хоча деякі вендори трохи завищують потужність випромінювання для кращого прийому стільникового сигналу.

Розслідування Chicago Tribune показало, що 11 моделей найвідоміших виробників смартфонів суттєво перевищують встановлені ліміти SAR. У тестуванні брали участь чотири iPhone (7, 8, 8 Plus та X), три Samsung Galaxy (S8, S9, J3), три Motorola (e5, e5 Play, g6 Play), BLU Vivo 5 Mini. Телефони тестували в лабораторії RF Exposure Lab, яка має акредитацію від FCC. Дослідження проводилося на відстані 2, 5, 10 та 15 мм між смартфоном та тілом.

У iPhone 7 рівень SAR перевищив норму від 2 до 4 разів на відстані у 2 мм. На тій же дистанції три моделі Samsung Galaxy показали ще вищі показники, особливо виділився Galaxy S8 із SAR 8,22 Вт/кг – уп’ятеро вище ліміту. Moto e5 Play перевищив норму втричі на відстані 5 мм, але цей смартфон «розумний» – при наближенні до тіла він знижує потужність і не перевищує стандарт.

За результатами тесту у FCC проведуть власне розслідування. Поки що чиновники говорять, що експеримент Tribune був не таким всеосяжним, як офіційні тести. У Tribune кажуть, що їхній тест був демонстрацією найгіршого можливого реального сценарію.

Експерти задаються питанням про дистанцію між смартфоном та манекеном, на якій проводяться офіційні випробування рівня SAR. Адже 5 та навіть 10 мм в рази знижують енергію радіохвиль. Наявні стандарти тестування, які розроблені в 90-х роках, дозволяють виробникам розміщувати телефони на відстані до 25 мм від манекена.

В Apple відповіли на результати експерименту досить традиційно: випробування не виконувалися у спосіб, що правильно оцінює iPhone. «Усі моделі iPhone повністю сертифіковані FCC та в кожній іншій країні, де вони продаються, – йдеться в офіційній заяві. – Після ретельного огляду та перевірки всіх вказаних у звіті Tribune моделей ми підтвердили, що вони відповідають нормам та всім актуальним лімітам випромінювання».

У Samsung відповіли простіше: «Пристрої Samsung, які продаються в США відповідають вимогам FCC. Наші девайси тестують відповідно до тих же протоколів, що використовуються в індустрії».

Хоча отримані Tribune результати значно перевищують стандарт, такого рівня SAR замало для появи швидких негативних наслідків. Негативні ефекти починають спостерігатися при випромінюванні в 50 разів та більше за ліміт 1,6 Вт/кг, за даними FCC.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися