П’ятниця, 21 Червня, 2024

Google розповіла, навіщо виготовила чохол на п’ять смартфонів при розробці алгоритмів камери Pixel 3

Смартфони Google Pixel продовжують ламати популярне гасло виробників, що багато камер краще за одну. Ці телефони оснащені одинарним основним фотомодулем, але роблять знімки на найвищому рівні. Вони без проблем також роблять розмиття фону на портретах, що нібито неможливо без подвійної камери. Google розповіла, як програмно їй вдалося зробити те, що інші вендори можуть лише апаратно.

Щоб отримати якісне розмиття заднього фону на портретах – так зване «боке», – програмісти Google залучили нейронні мережі. Вони здатні на різноманітні речі, але попередньо їх потрібно навчити. Тому інженери створили чохол, в який можна помістити одночасно п’ять смартфонів.

Незвичний аксесуар допоміг отримувати набір майже однакових знімків з п’яти різних камер. Для людини зроблені фотографії можуть здаватися однаковими, але алгоритми здатні виокремити невеликі розбіжності. На основі цих даних нейронні мережі здатні правильно розпізнати об’єкт в кадрі, підібрати глибину різкості сцени і точку у фокусі.

Навчена нейронна мережа потім опинилася в додатку камери смартфона Google Pixel 3. У додатку Google Camera 6.1 і новіших зберігаються карти глибини сцени, що дозволяє редагувати ступінь розмиття і змінювати точку фокусування вже після того, як кадр був зроблений.

Нейронна мережа додатка камери також дозволяє отримати цифровий зум високої якості. Він називається Super-Res Zoom і використовує технологію Google Rapid and Accurate Image Super Resolution (RAISR). Вона базується на можливостях спеціального процесора обробки зображень Pixel Visual Core, яким оснащувалися торішні смартфони Pixel 2. RAISR може підвищити чіткість об’єктів, але не здатна відновити деталі у високій роздільній здатності.

Опція Super-Res Zoom відновлює відсутні на знімку деталі, використовуючи природнє тремтіння рук користувача. Смартфон робить багато кадрів, які через це тремтіння виходять трохи різними. Програмний алгоритм аналізує їх та «зшиває» в один знімок хорошої якості. Функція працює, навіть якщо смартфон зафіксувати на штативі, оскільки для її роботи достатньо навіть невеликих мікропереміщень.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися