Субота, 2 Березня, 2024

Google шукає не те, що потрібно: понад 50% запитів не закінчуються кліками

Досвідчені користувачі могли помітити, що останніми роками Google уже не той і шукає не те, що потрібно. Власні суб’єктивні враження підтверджуються даними дослідження Ренда Фішкіна, який заснував власний пошуковий сервіс SparkToro та вивчає конкурентів. Він з’ясував, що результати пошукової видачі Google не влаштовують понад половину користувачів.

Майже 50,3% усіх пошукових запитів закінчуються на пошуковій сторінці Google. Користувачі не переходять на запропоновані сайти. Ці дані отримали, проаналізувавши 40 млн пошукових запитів на комп’ютерах та мобільних девайсах.

Тенденція до зменшення кількості переходів по сайтах у пошуковій видачі спостерігається з 2016 року. Зменшується також кількість органічного трафіку по переходах на сторонні сайти.

Експерти вважають, що причиною зменшення кількості кліків у пошуку Google може бути не лише зниження релевантності видачі. Пошуковий гігант також розвиває на своїй сторінці сніпети з інформацією. Вони дають користувачам дані без необхідності переходити на сам сайт.

У Google не коментують результати дослідження. Але коли представників пошукового гіганта запитала комісія при конгресі США, вони почали ухилятися. Чиновники задали питання, «чи дійсно, що менше 50% пошукових запитів у Google вели на сторонні сайти». Відповідь мала бути «так» або «ні». Однак представники Google почали говорити про актуальність оприлюднених даних. «Автор дослідження не розкриває свою методологію, але це неточно – відображати сніпети як просту відповідь на питання і відсутність кліку, – кажуть у Google. – Багато сайтів хочуть мати свій контент у вигляді сніпету, що може привести вагомий трафік».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися