Google створив роботів для виконання побутових завдань

Механічні офіціанти є проривом у сфері штучного інтелекту, кажуть розробники. Вони прокладають шлях до багатоцільових роботів, якими легко керувати.

Компанія Google поєднала роботизовані очі й руки зі знаннями та навичками розмови віртуальних чат-ботів. Створений робот має достатньо вмінь, щоб виконувати прості побутові завдання. Наприклад, він може принести напій та чіпси після відповідного прохання.

Механічні офіціанти є проривом у сфері штучного інтелекту, кажуть розробники. Вони прокладають шлях до багатоцільових роботів, якими легко керувати.

Наприклад, такого робота можна попросити допомогти прибрати розлиту рідину. Робот Google сам зрозуміє, що для цього варто схопити губку або вибачитися за безлад, якщо прибрати неможливо.

Продемонстровані роботи Google не готові до продажу. Вони виконують лише кілька десятків простих дій.

Незважаючи на те, що Google заявляє, що відповідально ставиться до розробки, впровадження може зрештою загальмувати через побоювання, що такі роботи використовуватимуться як машини для шпигування або роботи можуть почати неприйнятно діяти.

«Потрібен деякий час, перш ніж ми зможемо точно зрозуміти прямий комерційний вплив», — сказав Вінсент Ванхоуке, старший директор відділу досліджень робототехніки Google.

Роботи інтерпретують природно вимовлені команди, аналізують можливі дії відповідно до своїх можливостей і планують кроки для досягнення результату.

Ланцюжок таких дій став можливим завдяки наповненню роботів мовними технологіями, які черпають розуміння світу з Вікіпедії, соціальних мереж та інших веб-сторінок. Подібний штучний інтелект лежить в основі чат-ботів або віртуальних помічників, але раніше не застосовувався до роботів настільки експансивно, кажуть в Google.

У дослідницькій статті, опублікованій в квітні, повідомляється, що використання більш складної мови штучного інтелекту підвищило успіх роботів у виконанні команд до 74% з 61%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я