Четвер, 13 Червня, 2024

NVIDIA зменшила шолом віртуальної реальності до розміру звичайних окулярів

Дослідники зі Стенфорда та NVIDIA змогли значно зменшити один із найбільш перспективних гаджетів. Вони перетворили громіздкий шолом віртуальної реальності на звичайні окуляри Holographic Glasses, які мають товщину всього 2,5 мм та вагу у 60 грамів (без керівної електроніки).

З того часу, як Марк Цукерберг оголосив про свій намір зосередитися на розробці метавсесвіту минулого року, багато компаній також захотіли приєднатися до віртуальної реальності. Метавсесвіт передбачає повне занурення у віртуальну реальність і шолом VR є ключовим компонентом.

Проблема в тому, що навіть із сучасними технологіями конструкція шоломів віртуальної реальності виходила досить громіздкою. Одна з причин цьому – лінзи, які збільшують зображення, розташоване на невеликій відстані від них. Це вимагає, щоб дисплей і об’єктив були віддалені один від одного, що в кінцевому підсумку робить гарнітуру громіздкою.

Громіздкість шолому віртуальної реальності є однією з причин комерційного провалу цих гаджетів.

Рішення NVIDIA — це концепція під назвою «млинцеві лінзи». Компанія не є автором цієї концепції, але їй вдалося змусити її працювати з тривимірними (3D) зображеннями. Одночасно з цим інженерам NVIDIA та її спільній групі дослідників зі Стендфорда вдалося також зменшити відстань між об’єктивом і дисплеєм.

Щоб досягти останнього, дослідники використали фазовий просторовий модулятор світла (SLM), який освітлюється когерентним джерелом світла та створює невелике зображення за пристроєм.

У підсумку нова гарнітура віртуальної реальності важить 60 грамів. Однак з найпопулярніших гарнітур сьогодні Meta (Facebook) Quest важить 503 грами.

Новий девайс має сутєву проблему масової комерціоналізації – потрібне точне вимірювання зіниці користувача. Інфрачервоний датчик погляду може виконати цю роботу, але це також може збільшити розмір пристрою.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися