Четвер, 20 Червня, 2024

Смарт-фари Ford перетворюють дорогу на інформативний екран

Смарт-фари можуть полегшити нічне водіння: Ford тестує технологію, яка проектує напрямки руху, обмеження швидкості та інформацію про погоду на дорогу попереду. Наприклад, якщо дорога попереду з ожеледицею, автомобіль проектував би значок сніжинки на дорогу, а якщо обмеження швидкості змінювалося, новий знак світився б на землі.

За даними Королівського товариства із запобігання нещасним випадкам, 40 відсотків зіткнень відбуваються в темний час доби. Найбільш очевидною небезпекою нічної їзди є погіршення видимості. Відстань, яку бачить водій, скорочується, тому небезпека може часто з’являтися нізвідки.

Нова технологія фар від Ford має полегшити водіння вночі. Фари можуть проектувати на дорогу ряд значків, які будуть корисні як водієві автомобіля, так і іншим учасникам дорожнього руху.

Наприклад, зебру можна спроектувати на дорогу як для водія, так і для пішоходів, які шукають безпечне місце для переходу. Проекції можуть також показувати безпечний шлях для водія, щоб велосипедисти проходили на безпечній відстані від автомобіля.

Крім того, технологія може надавати водієві інформацію про погоду за допомогою проектованих піктограм, які показують майбутній туман, сніг або ожеледь. Підключення фар до навігаційної системи може дозволити їм відображати майбутні повороти, кругові розв’язки або злиття транспорту.

З такими смарт-фарами водій може отримати важливу інформацію, не відводячи очей від дороги.

Залишається неВідомим, коли технологія буде готова до розгортання, або скільки вона може коштувати.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися