Субота, 2 Березня, 2024

Google та Apple створили стандарт Matter, щоб гаджети “розумного” дому стали сумісними між собою

Різноманітні смарт-прилади для “розумного” дому зможуть між собою обмінюватися даними навіть якщо вони виготовлені різними виробниками. Альянс Connectivity Standards Alliance, який займається розробкою стандартів комунікації і ключовими гравцями якого є Apple та Google, оголосив про запуск стандарту Matter. Раніше цей стандарт був відомий під кодовою назвою Project CHIP.

Matter є уніфікованим та заснованим на IP-технології протоколом. Він використовуватиметься для розбудови екосистеми інтернету речей. Стандарт не вимагає оплати роялті за використання, а також призначений для широкого спектру смарт-гаджетів. Його автори планують, що Matter має стати “знаком якості”, побачивши який користувачі знатимуть, що сумісний з ним гаджет надійний, безпечний та зможе працювати разом з іншими пристроями.

Поширення Matter дозволить споживачам та бізнесу не перейматися підбором пристроїв “розумного” дому від одного виробника. Вони зможуть купувати гаджети різних вендорів і бути певними, що девайси запрацюють разом.

Matter також дозволить смарт-гаджетам бути сумісними з сервісами “розумного” дому та голосовими помічниками. Серед підтримуваних – Amazon Alexa, HomeKit, Google Assistant, SmartThings та інші.

Перші девайси з підтримкою Matter можуть вийти вже наприкінці поточного року. Це будуть смарт лампочки, розетки, термостати, дверні замки, сенсори, телевізори тощо. Серед виробників, які впроваджують новий стандарт у свою продукцію, є Amazon, ASSA ABLOY, Comcast, Espressif Systems, Eve Systems, Google, Grundfos Holding A/S, Huawei, Infineon Technologies, LEEDARSON, Legrand, Nanoleaf, Nordic Semiconductor, NXP Semiconductors, Qorvo, Resideo, Schlage, Schneider Electric, Signify, Silicon Labs, SmartThings, Somfy, STMicroelectronics, Texas Instruments, Tuya Smart, ubisys, Wulian, Zumtobel Group.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися