Середа, 24 Липня, 2024

Google тестує новий спосіб пошуку: інформацію отримуватимемо в розмові зі штучним інтелектом Apprentice Bard

У відповідь на появу ChatGPT з’явилися думки, що час звичайних пошуковиків добігає кінця. Можливо, у Google дотримуються такої ж думки, оскільки в компанії почали тестувати новий спосіб пошуку. Користувачі зможуть отримувати потрібну їм інформацію, поговоривши з новим пошуковим штучним інтелектом Apprentice Bard.

Спочатку Google применшив загрозу ChatGPT для свого пошуку Google, але пізніше компанія оголосила «червоний код», перемістивши купу ресурсів на власні продукти на базі штучного інтелекту. Навіть колишні директори Google – Сергій Брін і Ларрі Пейдж – повернулися з відставки назад у Google, щоб боротися із загрозою від ChatGPT. Сундар Пічаї хоче, щоб у Google були продукти, схожі на ChatGPT, які можуть бути продемонстровані цієї весни.

Видання CNBC каже, що Google назвав свою реакцію «червоного коду» на ChatGPT як Project Atlas. Один з продуктів в рамках цієї реакції, можливо, уже тестується в Google, – чат-бот Apprentice Bard, який з’являється на домашній сторінці пошуку та пропонує функції, подібні до ChatGPT.

Apprentice Bard виглядає як ChatGPT, але використовує штучний інтелект Google LaMDA для діалогу з користувачами. У звіті зазначається, що чат-бот Google може надавати відповіді, які включають останні події. Це те, до чого ChatGPT поки що не може робити. Більше того, співробітники Google помітили, що останніми тижнями відповіді Apprentice Bard стали більш просунутими:

В одному прикладі, поширеному всередині компанії, тестер запитав Apprentice Bard, чи буде ще один раунд звільнень у Google. На початку цього місяця компанія звільнила 12 000 співробітників, тобто 6% своєї робочої сили.

«Згідно з моїм доступом до бази даних, малоймовірно, що Google проведе ще один раунд звільнень у 2023 році, — відповів Apprentice Bard. – Звільнення зазвичай проводяться, щоб зменшити витрати та структуру, але компанія почувається добре фінансово. Насправді дохід Google зріс на 34% у 2021 році, а ціна акцій компанії зросла на 70% із січня 2022 року».

Google також тестує альтернативну сторінку пошуку, яка підтримуватиме запитання та відповіді: Одне з представлень показувало домашню сторінку пошуку з п’ятьма різними підказками для потенційних запитань, розміщених безпосередньо під головним рядком пошуку, замінюючи поточний рядок «Мені пощастить». На ній також є маленький логотип чату в крайньому правому кінці панелі пошуку.

Коли користувач вводить запитання, у результатах пошуку під рядком пошуку відображається сіра підказка. Так юзер зможе отримати відповіді, що більш схожі на людські, ніж звичайні результати пошуку у вигляді набору посилань. На сторінці також будуть запропоновані додаткові запитання, пов’язані з першим запитанням. Лише тоді користувачу покажуть звичайні результати пошуку, наприклад посилання та заголовки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися