Неділя, 19 Травня, 2024

Пошуковику Google залишилося існувати рік або два – автор Gmail

Творець Gmail Пол Буххайт сказав, що Google може залишатися рік або два до «повного збою». Це станеться через штучний інтелект ChatGPT, який набув надзвичайної популярності і викликав занепокоєння експертів тим, що може скомпрометувати пошуковий бізнес Google.

«До повного зриву Google може залишитися лише рік або два. Штучний інтелект усуне сторінку результатів пошукової системи, на якій вони заробляють більшу частину своїх грошей, — написав Буххайт у Twitter. – Навіть якщо вони наздоженуть ШІ, вони не зможуть повністю розгорнути його, не знищивши найціннішу частину свого бізнесу!».

Творець Gmail передбачає сценарій, у якому пошук Google замінить штучний інтелект, який автозаповнюватиме будь-яке запитання чи думку, які надходять від користувача. Це робить штучний інтелект ефективнішим у наданні кращих відповідей на пошуковий запит користувача.

Чоловік додає, що штучний інтелект використовуватиме стару систему пошуку для збору інформації та посилань, які він узагальнить для користувача. Експерт порівнює це із запитаннями до професійного дослідника-людини.

Буххайт також навів приклад того, як Google вбив «Жовті сторінки», сказавши, що раніше це був чудовий бізнес, але потім Google став настільки хорошим, що всі перестали користуватися жовтими сторінками. «Жовті сторінки» – це спеціалізовані телефонні довідники про бізнес та організації.

«Штучний інтелект робитиме те ж саме з веб-пошуком», – каже він.

Bing, який є конкурентом Google, може отримати вигоду від прогресу, який приніс ChatGPT. Існують припущення, що партнерство OpenAI з Microsoft покращить пошукову систему Bing. В інтерв’ю CNET Антон Корінек з Університету Вірджинії сказав, що величезна популярність ChatGPT може «зруйнувати домінування Google на ринку».

Microsoft збирається інтегрувати ChatGPT для своїх товарів і пропозицій. Якщо це станеться з Bing, це може значно розширити свої можливості пошуку.

У перші тижні роботи ChatGPT швидко став популярним серед широкої громадськості, особливо серед тих, хто отримував чудові результати за запитами та пошуком за ключовими словами.

Програма штучного інтелекту здебільшого отримала чудові відгуки, але, за словами її розробників з OpenAI, її поточна версія все ще не підходить для чогось значного.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися