Понеділок, 4 Грудня, 2023

Google тестує Play Pass – новий спосіб монетизації ігор на Android

Уже цієї осені запрацює ігровий сервіс Apple Arcade, і в Google готують його аналог Play Pass для своєї платформи. Деякі експерти навіть переконані, що пошуковий гігант запустить своє рішення одночасно з Apple.

Сервіс Apple Arcade працюватиме на основі передплати та надасть користувачам гаджетів з iOS доступ до ігор, з деякими ексклюзивами включно. Уперше про розробку аналогічної служби від Google стало відомо торік. Нині пошуковий гігант підтвердив, що тестує Play Pass і готує його до запуску.

Доступ до Play Pass складатиме приблизно $4,99 на місяць. Це попередня ціна, яка може змінитися до моменту офіційного старту сервісу, а також може відрізнятися в різних країнах.

Офіційний опис Play Pass говорить, що це ретельно відібраний каталог контенту, в якому можна знайти програми від ігор до музичних додатків. Від хітових екшн-забавок до фітнес-трекерів. Google Play Pass обіцяє доступ до цих розробок без реклами, прямої оплати за завантаження та внутрішніх купівель у додатках.

Деякі аналітики сумніваються в успіху Play Pass на Android. Адже статистика показує, що Google Play Store продовжує приносити менше грошей, ніж Apple App Store. За даними Morgan Stanley Research, онлайн-маркет Apple приносить їй в чотири рази більше доходу, ніж заробляє на своєму маркеті Google. У середньому кожен власник пристрою iPhone приносить вдесятеро більше грошей, ніж власник Android.

В абсолютних числах кожне завантаження програми з App Store приносить Apple $0,44. Google із кожного завантаження з Play Store отримує $0,10. Якщо розділити загальний прибуток магазинів на кількість користувачів відповідної платформи, вийде, що з одного девайсу App Store отримує $5,08, тоді як Google Play Store – $0,47. При цьому з 2014 року показники зростання виручки магазину Google майже незмінні, тоді як Apple показує зростання понад 100% за цей же період.

Експерти пояснюють цю різницю в заробітку магазинів природною орієнтацією Apple iPhone та iPad на більш платоспроможних клієнтів. Продукти Apple позиціонуються як преміальні, і їхнім покупцям звично оплачувати також додатки та внутрішні купівлі. Платформа Google Android розрахована на широку аудиторію, і багато з її користувачів воліють використовувати безплатні додатки та ігри.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися