Google випустив Android 10: що нового в ОС

Новий Android 10 приносить багато новинок, але вони не видадуться багатьом користувачам як щось нове

Як і обіцяли інсайдери, Google у перші дні вересня випустив фінальну версію своєї нової операційної системи. Як завжди, апдейт до наступного Android доступний тільки на вибраних моделях смартфонів, серед яких – Google Pixel та Essential Phone. На пристроях інших виробників «десятка» з’явиться пізніше, але в Google обіцяють, що це станеться значно швидше, ніж зазвичай. Найбільші виробники порадують своїх користувачів Android 10 вже до кінця року. Тим часом читайте, чим може здивувати нова ОС.

  1. Ребрендинг

Найпомітнішою зміною в Android 10 стала відмова від традиційного стилю найменування з використанням ласощів. У Google також дещо змінили логотип робота. Хоча на практиці це малопомітно, але в пошуковому гіганті вважають, що так вдасться зробити ОС більш дружньою для широких мас. Ми писали про ребрендинг у матеріалі «Google розповіла, чому не буде більше називати Android десертами», тому на ньому не будемо детально зупинятися.

  1. Темна тема

В Android 10 з’явилася загальна системна підтримка темної теми. Раніше це додатки окремо могли дозволяти користувачам встановлювати, який інтерфейс використовувати. Опція не нова і вже тривалий час доступна у фірмових прошивках деяких смартфонів. До речі, повна адаптація до темної теми в Android триватиме якийсь час, адже навіть багато додатків самої Google мають іконки з білим фоном, що різко вибивається при активації темного оформлення.

  1. Жести

В Android 10 розробники Google продовжують рух у бік відмови від кнопок на користь жестів. Ця ОС замінила клавішу «Назад» на жест «провести пальцем з краю». Рішення викликає багато суперечок, оскільки це популярний жест у багатьох додатках для виклику внутрішнього меню. Навіть магазин Google Play використовує таку дію. Детальніше про те, чому жестова навігація в Android 10 не дуже вдала, читайте в матеріалі «Що не так з жестовою навігацією Android Q і чому Google переходить на неї замість кнопок».

  1. Автоматичні субтитри

В Android 10 втілили досить цікаву функцію: система самостійно створює субтитри до всього, що відбувається на екрані. Наприклад, вона може транскрибувати відеочат. У Google пишаються цією функцією, особливо тим, що вона працює офлайн без необхідності доступу в інтернет. Але є невелика проблема: користувачі, які оновилися до Android 10, кажуть, що опцію ще не ввімкнули, і вона недоступна. Існують чутки, що вона може запрацювати на Pixel до кінця року, і невідомо, коли прийде на інші телефони.

  1. Запис екрана

Частиною нового Android стала можливість записувати відео з екрана. Подібна опція вже тривалий час доступна на смартфонах сторонніх вендорів. В Android 10 для її активації необхідно спершу зайти в меню розробника та активувати опцію feature flags.

  1. QR для Wi-Fi

Ще одна знайома функція в смартфонах інших вендорів – можливість підключення до мережі Wi-Fi за допомогою коду QR. Гостеві, який хоче підключитися, потрібно лише відсканувати код. Жодних незрозумілостей з «ес як долар».

  1. Більше приватності

В Android 10 стало можливо ретельніше контролювати доступи додатків. Наприклад, можна дозволити програмі використовувати геолокацію, лише коли вона активна.

  1. «Розумні» відповіді

Функція Smart replies («Розумні відповіді») аналізуватиме контекст листування та пропонуватиме можливі відповіді на чергове повідомлення.

  1. Великоднє яйце

Традиційно у кожній новій версії Android створюють власний прикол. Відкрити його можна, натиснувши кілька разів на номер версії Android в налаштуваннях смартфона. В Android 10 відкриється екран, де одиницю і нуль з логотипа можна поєднати в букву «Q». Після цього відкривається міні-гра.

У підсумку

Новий Android 10 приносить багато новинок, але вони не видадуться багатьом користувачам як щось нове. Адже вони вже знайомі з цими опціями, які виробники реалізували у своїх прошивках ще кілька років тому. Перевага Android 10 в тому, що ці функції стали доступні всім, а також стали більш стандартизованими. Загалом схоже, що Android 10 стала першим етапом і основою для переходу від попередньої філософії відкритості та мінімального втручання Google до філософії максимального контролю Google.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я