Четвер, 25 Липня, 2024

Що не так з жестовою навігацією Android Q і чому Google переходить на неї замість кнопок

Уже скоро в смартфонах Android не буде звичних трьох кнопок «Назад», «Додому», «Нещодавні додатки». Google в новій версії Android 10 Q прибирає клавіші на користь жестової навігації. Але реалізація важливих жестів вийшла незручною, і конфліктує з деякими додатками. Що не так з жестовою навігацією в Android та чому Google все одно хоче на неї перейти, відмовившись від кнопок, – читайте далі.

У Android 10 Q для повернення на один крок назад використовується свайп зліва направо по екрану. Але це популярний в додатках спосіб викликати меню. Хоча за підрахунками Google таким чином меню викликає менше 10% користувачів, але в перехунку – це майже 100 млн людей на планеті. Також деякі виробники смартфонів, такі як Samsung та Sony, резервують бокові грані дисплею для власних функцій.

Список запущених програм у Android 10 Q можна буде відкрити також лише жестом. Пропонується потягнути вгору за невелику смужку, що розміщена уздовж нижньої сторони дисплею. На практиці виявляється, що швидко та надійно це зробити досить складно.

Наведені два приклади є лише верхівкою незадоволення новою системою жестів, яку впроваджує Google. Рівень обурення юзерів досяг такої точки, що пошуковий гігант вирішив розповісти про свої мотиви запровадження жестів.

Існують чутки, що Google відмовляється від кнопок тому, що це модно. Жести вже мають Apple, Samsung, Huawei, Sony та інші. В Google Play доступні десятки програм, які додають жестову навігацію на будь-який смартфон. Сам Google розповідає, що жести на смартфонах доступні з 2009 року. Але Google відомий своєю загальмованістю, наприклад, коли індустрія почала відмовлятися від роз’єму 3,5 мм аудіо смартфони Pixel його мали, щоб потім раптово його позбутися. З жестами, припускають деякі експерти, може бути така ж історія. На користь цієї версії говорить те, що багато жестів у Android Q надзвичайно схожі на жести в Apple iPhone.

Офіційно ж Google каже, що жести дозволять збільшити доступне місце на екрані (і це для сучасних 6-дюймових «лопат»). Також жести потребують сумліннішого виконання, завдяки чому зменшиться кількість хибних дій, адже кнопку можна було натиснути миттєвим тапом. І жести є більш природнім способом навігації.

Хоча у Google кажуть, що не всім користувачам буде зрозуміла ця природність, і доведеться звикати. Навіть власне дослідження пошукового гіганта показує, що три кнопки (5,78 балів) є більш ергономічними, ніж жести (5,39 балів):

Також в деяких завданнях, наприклад, відкриття меню запущених програм, природна навігація жестами (18,6 секунд) виявляється повільнішою за кнопки (18,3 секунд):

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися