Стали відомі інтернет-вимоги для роботи Google Stadia

У Google кажуть, що апаратне забезпечення Stadia можна нарощувати, об’єднуючи кілька серверів в один для більш вимогливих ігор

Google на презентації GDC 2019 сколихнув індустрію, представивши хмарний ігровий сервіс. Ця служба обіцяє дивовижні можливості – ігри з роздільною здатністю 4К при частоті 60 кадрів/с та майбутню модернізацію до 8K і 120 кадрів/с. Нещодавно стало відомо, який має бути інтернет-канал у користувачів, щоб можна було комфортно грати через Stadia.

Директор Stadia Філ Гаррісон оголосив, що для оптимальної роботи в роздільній здатності 1080p 60fps необхідно мати канал пропускною здатністю 25 мегабіт/сек. Для ігор у 4K інтернет-канал повинен бути потужнішим – не менше 30 мегабіт/сек.

«Ми змогли багато чого протестувати, – розповів Гаррісон виданню Kotaku. – Щоб отримати 1080p, 60 кадрів на секунду, необхідно приблизно 25 мегабіт/сек. На практиці ми використовуємо менше, але такий ліміт ми встановили. З інноваціями на боці стрімера та на боці відправника, ми зможемо забезпечити ігри у 4K з невеликим збільшенням пропускної спроможності до 30 мегабіт/сек. Якщо у вас буде менший інтернет-канал, ми дамо вам меншу роздільну здатність. Ми робимо багато функцій в фоні, і запропонуємо лише підходящий відеопотік до наявної у гравця інфраструктури».

Сервери Google Stadia, на яких відтворюватимуться ігри, мають такі характеристики:

  • Процесор: спеціальний 2,7 ГГц з підтримкою гіпертредингу, з архітектурою x86, інструкціями AVX2 SIMD та 9,5 МБ L2+L3 кешу
  • Відеочіп: спеціальний від AMD з пам’яттю HBM2 та 56 обчислювальними блоками потужністю 10,7 терафлопів
  • Пам’ять: 16 ГБ оперативної пам’яті з пропускною здатністю до 484 ГБ/сек
  • Диск: SSD

У Google кажуть, що апаратне забезпечення Stadia можна нарощувати, об’єднуючи кілька серверів в один для більш вимогливих ігор.