Google змусить додатки працювати швидко на Android

Взимку цього року Google також суттєво почистила свій магазин.

Пошуковому гігантові не подобається, що на його мобільній ОС існують
програми, які повільно працюють на потужних флагманах. Google планує карати
розробників, які не задумаються про оптимізацію своїх утиліт. Компанія
каже, що також стежитеме за загальною стабільністю роботи додатків.

Android

План компанії називається Android vitals, що в перекладі означає «життєво важливе на Android». Google запровадить набір метрик та балів, які наочно показуватимуть швидкодію та стабільність додатків. Вони також допоможуть розробникам знайти причини збоїв та сповільнення в роботі.

Google дивитиметься на такі показники:

рейтинг ANR, який показує, як довго програма не відповідає на дії користувача;

  • рейтинг збоїв;
  • повільне виведення зображення;
  • завмерлі кадри;
  • відсутність режиму сну, коли програма більше години не дозволяє смартфону перейти в режим заощадження енергії;
  • надмірна кількість «пробуджень», коли утиліта виводить смартфон з режиму заощадження енергії понад 10 разів на годину.

Дані за цими показниками впливатимуть на популярність програми. Утиліти, які наберуть менше 25% продуктивності не зможуть розраховувати на високу популярність в Play Store та не будуть з’являтися в різноманітних акціях і пропозиціях.

За даними аналітичної агенції AppBrain, у лютому кількість доступних для скачування програм в Google Play перевищувала 2,7 млн штук. Серед них було 213 тисяч платних і 2,5 млн безкоштовних.

Число завантажень з Google Play у першому кварталі року було на 135% більше завантажень з iOS. Кількість завантажених додатків за квартал з Google Play – на 20% більше, ніж роком раніше. Користувачі залишили в Google Play на 40% більше грошей, ніж роком раніше.

Взимку цього року Google також суттєво почистила свій магазин. Тоді компанія зажадала від розробників додатків на Andoid усунути порушення політики конфіденційності. За оцінками експертів, під «зачистку» потрапили сотні тисяч програм.

Претензії Google полягали в тому, що багато програм запитують дозвіл на доступ до персональної інформації користувачів, проте не уточнюють, з якою метою вони запитують цю інформацію і яким чином вона буде зберігатися. Google вимагала від розробників додати в утилітах посилання на актуальні версії політик конфіденційності або відмовитися від отримання конфіденційної інформації користувачів.