П’ятниця, 12 Липня, 2024

Google змусить виробників швидше оновлювати Android

Android-Applications[1]

Компанія Google посилить тиск на партнерів, які не поспішають оновлювати прошивки Android-пристроїв. Пошуковому гіганту потрібно запускати нові сервіси і прибуткові технології, які не підтримують старі версії ОС, повідомляє Bloomberg.

Оновлюватися, щоб не було соромно

Основним інструментом Google для тиску на партнерів стане складання рейтингів. Це може внести серйозні зміни в рейтинг виробників на ринку.

Крім того, корпорація веде переговори з мобільними операторами про оперативне тестування апдейтів. Вони дозволять Google швидко усувати уразливості в системі безпеки і надавати користувачам більше можливостей, зокрема платних: це сервіси віртуальної реальності, програми тощо.

Подрібнення для безпеки

Іншим способом забезпечити оновлення на Android є подрібнення цієї ОС. Ми про це писали в матеріалі «Як одна утиліта розкрила плани Google щодо Android». Суть у тому, що Google намагається розділити Android на частини. Цей процес відбувається вже кілька років – багато програм, які раніше були в комплекті з Android, зараз можна завантажити окремо з Google Play. Такий підхід дозволяє оновлювати додатки окремо від основної ОС. Навіть якщо на мобільнику встановлено застарілу версію Android, на неї все одно можна встановити останні клієнти Gmail, Allo тощо.

«Найкращий спосіб вирішити цю проблему – масивна зміна архітектури операційної системи, – каже один із розробників Android Майк Чан. – Або Google може навчити виробників та операторів бути слухняними учасниками екосистеми Android».

Статистика поки сумна

Остання версія Android 6.0 встановлена на 7,5% мобільних пристроїв. Для порівняння, останню версію iOS використовують 84% користувачів iPhone, iPad і iPod Touch.

Випуск нових прошивок для Android активізувався після історії з бібліотекою Stagefright. Тоді більше мільйона мобільних пристроїв виявилися вразливими до хакерських атак.

Після цього Google стала випускати оновлення безпеки частіше й автоматично встановлювати їх на смартфони Nexus. Виробники LG, Samsung та багато інших ініціативу підтримали, проте виявилося, що навіть великим вендорам складно витримати місячний графік випуску апдейтів. Для дрібних вендорів це взагалі неможливе завдання. Директор HTC Джейсон Маккензі (Jason Mackenzie) назвав таку справу нереалістичною.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися