Google зобов’язав усі нові смартфони Android миттєво оновлюватися

Пошуковий гігант уже пробував зробити систему A/B обов’язковою ще за часів Android 11. Але згодом компанія прибрала таку вимогу, зробивши її рекомендацією.

Нові смартфони, які постачаються з Android 13 або новіше, повинні будуть використовувати систему оновлення A/B, щоб отримати ліцензію Google Mobile Services (GMS). Іншими словами – Google зобов’язав усіх виробників смартфонів Android перейти на систему миттєвого встановлення апдейтів програмного забезпечення. Великі вендори, наприклад, Samsung уже кілька років ігнорують цю технологію.

В 2017 році Google почав використовувати новий підхід до встановлення оновлень на Android. Він називається A/B та передбачає два віртуальні накопичувача в телефоні, які дублюють вміст. Користувач працює з одним накопичувачем, а на інший у фоновому режимі встановлюються апдейти. Завдяки цьому достатньо перезавантажити телефон і майже миттєво отримати оновлений гаджет.

Однак виробники смартфонів, включаючи Samsung та Oppo, ігнорують нову технологію, встановлюючи оновлення старим способом – на єдиний накопичувач. Через це користувачі змушені чекати багато часу поки старі файли заміняться новими.

Google хоче покласти край повільному встановленню оновленнь на Android, тому вимагає від виробників перейти на систему апдейтів A/B. Це стосується усіх нових гаджетів, які виходять з Android 13 на борту. Інакше Google не ліцензує свої додатки GMS (Google Play, Gmail, YouTube тощо) – це є головним інструментом примусу в екосистемі Android.

Пошуковий гігант уже пробував зробити систему A/B обов’язковою ще за часів Android 11. Але згодом компанія прибрала таку вимогу, зробивши її рекомендацією.

Раніше Google під страхом такого ж покарання заборонив випускати смартфони з 1 ГБ оперативної пам’яті або менше.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я