Вівторок, 25 Червня, 2024

Google звинувачують у саботажі сторонніх веб-браузерів

Сьогодні браузер Google Chrome став монополістом в інтернеті, і експерти проводять сумні аналогії з Internet Explorer 6. У Chrome було багато конкурентів, які мали б не допустити такого розвитку подій. Але колишній розробник браузера Firefox каже, що Google роками саботує роботу інших веб-навігаторів.

Частка Google Chrome нині складає близько 67%, через що розробники сайтів перестають адаптувати свої ресурси для інших навігаторів. Також монополія одного браузера дозволяє йому диктувати власні умови і впроваджувати свої стандарти. Наприклад, саме через це YouTube гальмує в інших браузерах, але не в Chrome. Експерти побоюються, що може настати ера, схожа на часи Internet Explorer 6. Цей браузер на початку 2000-х також подолав конкурентів і став монополістом в інтернеті. Як наслідок – прогрес в онлайні майже зупинився. Internet Explorer 6 не відповідав стандартам, що просував консорціум W3C, який займається розвитком інтернету.

Колишній топ-менеджер Mozilla говорить, що Google свідомо та систематично саботує роботу інших браузерів для збільшення популярності Chrome. Подібні звинувачення висували й інші розробники, які казали, що Google спеціально вводить невеликі баги, що впливають на користувачів інших браузерів, особливо Firefox, оскільки він використовує власний двигун.

«Коли Chrome запустили, стало складніше. З’явився конкурент, але він не душив та не ламав наших угод, – каже колишній віце-президент Firefox Джонатан Найтінгейл. – Натомість вони постійно повторювали, що ми на одному боці, що ми хочемо одних і тих самих речей».

Найтінгейл вважає, що програмісти та інженери Google справді могли так думати та хотіти найкращого, впроваджуючи оптимальні рішення. «Але Google як корпорація дуже відрізняється від окремих користувачів, – каже він. – Реклама Google Chrome почала з’являтися поруч із пошуковими запитами Firefox. Gmail та Google Docs почали вибірково гальмувати та збоїти у Firefox. Демонстраційні сайти хибно блокували Firefox як несумісний».

Кожного разу, каже Найтінгейл, коли про подібну поведінку доповідали у Google, звідти відповідали: «Упс, це випадково. Ми виправимо це з наступним оновленням через 2 тижні».

Одним із найвідоміших випадків такого «упс» є вповільнення YouTube до п’яти разів на всіх браузерах, окрім Chrome. Особливо це було помітно на Firefox та Miсrosoft Edge, які використовували власні двигуни. Причина в тому, що Google почала використовувати в YouTube бібліотеку JavaScript, яку ці браузери не підтримували. Також у Chrome використовувався інтерфейс Shadow DOM v0 API, який не застосовували інші веб-навігатори.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися