Вівторок, 18 Червня, 2024

Грайте в комп’ютерні ігри, щоб краще приймати рішення

Геймери не тільки краще виконували завдання з прийняття рішень, але й їхній мозок реагував по-іншому, ніж у тих, хто не грає. Такі висновки наводить нове дослідження від дослідників з Університету штату Джорджія. Вони дослідили вплив віртуальних ігор на роботу мозку за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ).

У дослідженні прийняли участь трохи менше 50 молодих людей – 28 з них виявилися звичайними гравцями (більше п’яти годин гри на тиждень), а 19 не були гравцями (менше однієї години на тиждень гри).

Всередині фМРТ-апарата учасники виконали завдання категоризації рухів, призначене для вимірювання їх здатності приймати рішення.Завдання передбачало спостереження за двома наборами різнокольорових крапок, які рухалися в протилежних напрямках. Після перегляду крапок протягом двох секунд суб’єкти повинні були негайно відповісти, у якому напрямку, на їхню думку, рухався певний колір крапок.

Завдання було розроблено, щоб допомогти оцінити, наскільки швидко мозок може обробляти сенсорну інформацію та приймати рішення у відповідь.

Любителі відеоігор були більш точними у своїх відповідях і швидше реагували порівняно з негеймерами.

Що більш цікаво – візуалізація роботи мозку показала, що мозок гравців також по-різному реагував на завдання. Ці відмінності корелюють із специфічними змінами у вузлових і мережевих діях у мовній звивині, додатковій руховій зоні та таламусі.

Результати вказують на те, що відеоігри потенційно покращують кілька підпроцесів для відчуття, сприйняття та відображення в дії.

Варіанти подібних експериментів проводилися в минулому. Команда з Університету Рочестера приблизно 10 років тому набрала кілька негеймерів і розділила їх на дві групи. Одна група грала 50 годин у шутери від першої особи, а інша група грала 50 годин у повільніші стратегії.

Потім усі піддослідні виконали низку завдань, спрямованих на оцінку їхніх навичок прийняття рішень. Дослідження показало, що ті, хто грав у екшн, на 25 відсотків швидше реагували на тест прийняття рішень.

«Гравці в екшн-ігри приймають більше правильних рішень за одиницю часу. Якщо ви хірург або перебуваєте в центрі бою, це може мати значення», – писали автори дослідження.

Систематичний огляд 27 досліджень, опублікований минулого року, виявив, що відеоігри справді покращують когнітивні навички та здатність приймати рішення. Однак у цьому огляді зроблено обережний висновок, що, хоча відеоігри мають переваги для тренування мозку, надмірне заняття іграми викликає багато проблем.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися