Хакер, який дав волю першому iPhone, хоче звільнити людство із симуляції

Немає доказів, що це неправда, – розповів Хетц на конференції SXSW 2019

Сцена кіносаги «Матриця», в якій головного героя вирвали із симуляції в реальний світ, може втілитися в реальність. Учені вже кілька років розробляють теорію про те, що наш світ є симуляцією. Хакер Джордж Хетц, який у 2007 році зламав прив’язку першого iPhone до оператора і дав його користувачам свободу, вірить, що ця теорія є правдивою. На його думку, людство існує в симуляції якоїсь потужної інопланетної цивілізації або штучного інтелекту. Він пообіцяв звільнити людей із неї.

«Немає доказів, що це неправда, – розповів Хетц на конференції SXSW 2019, яка відбулася 8 березня цього року. – Легко уявити речі, які набагато розумніші за нас, і вони можуть тримати нас у клітці так, що ми цього не усвідомлюватимемо». Доповідь хакера називалася «Джейлбрейк симуляції». Джейлбрейк – це назва процесу, який звільняє користувачів iPhone та дозволяє вийти за рамки накладених Apple обмежень.

Гіпотеза симуляції стверджує, що життя на Землі, Сонячна система та увесь всесвіт може бути комп’ютерною симуляцією чи навіть комп’ютерною грою. Її могли запустити більш розвинені форми життя для власної розваги. Також її міг запустити потужний штучний інтелект, який захотів симулювати життя далеких предків. Підтримку цій теорії також виказували мільйонер Ілон Маск та відомий філософ Нік Бостром.

Сам 29-річний Джордж Хетц відомий тим, що надає людям свободу від обмежень, які накладають на користувачів корпорації. У 2007 році він проаналізував обмін даних у своєму iPhone першого покоління і зміг позбутися прив’язки до одного мобільного оператора. Тоді це пройшло без особливих наслідків. Але розблокування ігрової приставки Sony PlayStation 3 почало погрожувати йому великими неприємностями.

Під час свого виступу на конференції Хетц сказав, що роздумує заснувати релігію, яка була б присвячена звільненню людей із симульованого всесвіту. «Я думаю про започаткування церкви, – сказав він. – Існує багато структурних проблем з компаніями. Немає реального шляху перемогти. Я думаю, церква краще допоможе цим цілям».

Хетц вважає, що в майбутньому «біля керма» повинні опинитися люди з правильною мотивацією. Якщо людством продовжать керувати ті, хто ставить владу понад потреби людей, наслідки будуть жахливими.

За словами Хетца, вирватися із симуляції означає позбутися різноманітного сміття та шарлатанства. Будь-які слова повинні бути оцінені раціонально.

За матеріалами: The Verge