Китай запускає масштабну переробку смартфонів – утилізуватимуть до 85%

кожна тонна смартфонів містить більше 270 грамів золота

Із кожної тонни гаджетів можна отримати 270 грамів золота. Але найчастіше вони просто опиняються на сміттєзвалищі. У Китаї перероблюють сьогодні лише 2% смартфонів, але влада країни хоче, щоб до 2030 року їх було 85%.

За даними спільного звіту від китайської асоціації з розробки та використання технологій електронного обладнання та організації із захисту навколишнього середовища, одержання дорогоцінних металів з електроніки є більш вигідним та економічним процесом, ніж видобуток золота з руди.

Сьогодні першокласною рудою вважається порода, в якій на тонну міститься не менше 10 грамів золота. При цьому кожна тонна смартфонів містить більше 270 грамів золота. Витрати на вилучення золота з плат телефонів на 20-65% нижче, ніж при традиційному видобутку золота.

Експерти оцінюють, що при переробці 85% електронних відходів загальна вартість видобутих вторинних матеріалів сягне 19 млрд доларів. Це також дозволить заощадити близько 30 мільярдів кіловат-годин енергії, якщо порівнювати з видобутком руди. Це майже у 2200 разів менше, ніж витрачається сьогодні. Також зменшення викидів парникових газів складе десятки тисяч тон – це наче 26 тисяч польотів Boeing 747-400 з Пекіна до Нью-Йорка.

Про переробку старої електроніки та видобуток з неї дорогоцінних матеріалів у світі можуть активніше заговорити після Олімпіади 2020, яка відбудеться в Токіо. Медалі для спортсменів будуть виготовлені саме із вторинної сировини, яку отримали з електроніки. Оргкомітет у січні 2019 повідомив, що зібрати необхідну кількість відпрацьованих девайсів допомогли компанії та громадськість по всій Японії, а також спортсмени. Сумарно владі вдалося накопичити близько 47 488 тонн електронних відходів. Ця цифра охоплює понад п’ять мільйонів старих телефонів.

У планах було зібрати дві тонни золота, срібла та бронзи для 5 тисяч медалей. Поставлену комітетом мету зібрати 2700 кг бронзи виконали в червні 2018 року, а до жовтня було зібрано 93,7% від необхідних 30,3 кг золота і 85,4% від необхідних 4100 кг срібла.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я