Субота, 15 Червня, 2024

Hestia робить зі смартфона майже кишеньковий телескоп

Поки смартфони хизуються своїм стократним зумом, як у справжніх телескопів, вони насправді не можуть знімати небесні об’єкти. Samsung Galaxy, наприклад, просто малюють Місяць щоразу, як користувачеві хочеться сфотографувати цей супутник. Однак на смартфон можна робити космічні фотографії, прикріпивши його до справжнього телескопа. А французький виробник телескопів Vaonis випустив адаптер Hestia, який робить з телефона майже кишеньковий телескоп.

Hestia – це телескоп розміром з книжку. Пристрій має розміри 17x25x5,5 см, вагу 500 грамів і оснащений 30-мм оптикою, що складається з шести лінз у трьох групах. Світло, що потрапляє в систему, спрямовується призмами на камеру смартфона. Сам телефон пропонується кріпити за допомогою знімних магнітів.

Такі характеристики, як розмір датчика та чіткість зображення, залежатимуть від смартфона, який використовується з телескопом, але можливе збільшення до 25 разів, і налаштування працює разом із супутнім мобільним додатком, який використовує власні алгоритми обробки, щоб реалізувати потенціал «обчислювальної фотографії» і компенсувати невеликі фізичні розміри лінз. Обчислювальна фотографія стала ключовим підходом, який дозволяє сучасним смартфонам фотографувати так гарно.

Супутній додаток Hestia робить пошук небесних об’єктів дуже простим за допомогою інтерактивної карти неба. Вона спрощує не лише пошук цілей для спостереження, а й позиціонування телескопу для отримання найкращих результатів. Для тих, хто хоче дізнатися більше про те, що знімається, доступна бібліотека астрономічної інформації.

Hestia також може мати сонячний фільтр, щоб зробити сонячні плями видимими та допомогти спостерігати за поведінкою Сонця.

Пристрій збирає на Kickstarter гроші для запуску виробництва. Інвестори можуть отримати його від 149 доларів США, хоча потрібно буде заплатити додатково за регульований штатив, сонячний фільтр і набори жорстких футлярів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися