Понеділок, 15 Квітня, 2024

Samsung не згодна, що Місяць фальшивий. Як працює астрофотографія на Galaxy

У Samsung відповіли на нещодавнє звинувачення у тому, що її флагманські смартфони Galaxy S не фотографують Місяць, а накладають уже готове зображення. У компанії кажуть, що це неправда і що телефони дійсно фотографують супутник, а потім покращують зображення за допомогою штучного інтелекту.

Деякі телефони Samsung, у тому числі Galaxy S23 Ultra, пропонують можливість робити детальніші збільшені знімки Місяця. Така фішка навіть є одним з рекламних моментів, які компанія використовує для продажу цього телефону.

Однак нещодавно ця функція викликала суперечки після того, як користувач Reddit, обдурив її. Він сфотографував телефоном дуже розмите зображення Місяця зі свого монітору, але телефон показав якісне зображення.

Компанія Samsung відреагувала на суперечку, опублікувавши заяву для Tom’s Guide. Корейський бренд смартфонів наполягає на тому, що він не накладає жодних зображень на останній знімок Місяця:

«Коли користувач робить фотографію Місяця, технологія оптимізації сцени на основі штучного інтелекту розпізнає Місяць як головний об’єкт і робить кілька знімків для багатокадрової композиції, після чого штучний інтелект покращує деталі якості зображення та кольорів. Він не накладає зображення на фотографію».

Утім, слова «покращує деталі якості зображення» у зв’язці зі штучним інтелектом цілком можна розуміти як те, що алгоритм вигадує деталі знімків. Вченим, які досліджували способи підвищення роздільної здатності знімку за допомогою штучного інтелекту, вдалося показати, що результат може бути вигаданим. Адже якщо на знімку немає деталей, штучному інтелекту залишається лише вигадати ці деталі, щоб додати до зображення.

Samsung також зазначає у своїй заяві, що користувачі можуть дезактивувати функцію оптимізації зображення, якщо вони не хочуть ці «покращення деталей» для Місяця.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися