Понеділок, 20 Травня, 2024

Хто з виробників смартфонів використовує шпигунські програми

Історія про шпигунське програмне забезпечення компанії Adups отримала продовження, повідомляє androidinsider.

Компанія Trustlook, яка займається дослідженнями в галузі безпеки мобільних пристроїв, опублікувала список всіх виробників, які використовують програмні рішення компанії Adups. Список дуже великий, і в ньому присутні такі виробники, як Archos, Lenovo, Gionee, ZTE, Prestigio. Пристрої цих компаній неважко знайти на полицях магазинів електроніки.

Програмне забезпечення від Adups призначене для оновлення ПЗ різних пристроїв за допомогою бездротового з’єднання. Воно є альтернативою ПЗ від Google, і, насправді, нічого в цьому начебто немає. Однак фахівці не загострювали б на ньому увагу, якби крім своєї основної функції програмне забезпечення цієї компанії не збирало б ще й дані про IMEI, IMSI, MAC-адресу пристрою, версію Android, інформацію про оператора, повідомлення, дзвінки і контакти і не відправляло б їх на свій сервер у Китаї кожні 72 години.

Спочатку ПЗ для збору даних від Adups призначалося виключно для китайського ринку смартфонів. Воно було спрямоване допомогти виробникам краще розуміти свою аудиторію та її бажання. Сьогодні це нічого не означає, тому що існує приклад американської компанії BLU, яка продавала смартфони на ринку Штатів. Компанія навіть і не підозрювала, що її смартфони стежать за користувачами. Цілком можливо, що й інші виробники не підозрюють, що їхні вироби «зливають» дані користувачів. І навіть якщо смартфон не виконує своїх «шпигунських» функцій, програмне забезпечення від Adaps у ньому може отримати оновлення, яке все змінить.

Наскільки таке відстеження є глобальним, навіть важко уявити. Lenovo продає смартфони в усьому світі. MediaTek теж використовує програмне забезпечення від Adups. Якщо все це турбує вас, ось список компаній, які використовують програмне забезпечення Adups. Зовсім не обов’язково всі їхні пристрої будуть відправляти ваші персональні дані в Китай, але варто ставитися до них насторожено.

adups_list

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися