П’ятниця, 12 Липня, 2024

30 років у Windows була однакова процедура створення скриншота. Windows 11 це скоро змінить

Скриншоти Windows 11 незабаром можуть працювати по-іншому, порушивши процес, який існував протягом останніх 30 років. Microsoft внесла зміни до роботи клавіші Print Screen. Нововведення уже тестується в Windows 22621.1546 і збірці 22624.1546 у бета-каналі.

Останні 30 років натискання Print Screen на клавіатурі зазвичай фотографувало те, що знаходиться на екрані в той час, і розміщувало контент в буфері обміну. Користувач потім міг вставити створений скриншот у будь-який додаток, будь то редактор зображень, документ Word, або платформа обміну повідомленнями.

Такий алгоритм роботи клавіші PrintScreen існував починаючи з Windows 3.1, і став поширено використовуватися з Windows 95.

У новій тестовій збірці Windows 11 компанія Microsoft зробила так, що натискання клавіші PrintScreen тепер не розміщує знімок у буфері обмуні, щоб його можна було одразу вставити куди потрібно. Замість цього відкриваєється додаток для створення скриншотів Snipping Tool.

Ця незначна зміна потенційно матиме значний вплив на робочий процес багатьох людей. Поки що у бета-версії Windows 11 залишили перемикач, який дозволяє продовжувати використовувати традиційний спосіб роботи кнопки PrintScreen.

Перемикач розташований на панелі налаштувань у розділі «Спеціальні можливості» > «Клавіатура». В цьому розділі є повзунок «Використовуйте клавішу Print Screen, щоб відкрити Snipping Tool», який поки що можна просто вимкнути.

У цьому випадку Windows 11 повернеться до своєї поведінки за замовчуванням – копіювання знімка екрана безпосередньо в буфер обміну.

Ветерани комп’ютерного світу, звичайно, будуть добре знайомі з тим фактом, що якщо ви натиснете Print Screen, ОС скопіює зображення екрана в буфер обміну, який потім можна вставити в інше місце. Але для тих, хто зовсім новачок у Windows, немає жодних ознак того, що щось трапилося – жодної підказки, повідомлення чи навіть невеликого звукового ефекту, який би вказував на те, що щось сталося під час натискання клавіші PrintScreen.

Тому запуск Snipping Tool після створення скриншота дає чітку ознаку того, що операційна система зробила знімок екрану. Крім того цей додаток дозволяє користувачу редагувати цей знімок, швидко обрізаючи його, наприклад, перед збереженням зображення. Таким чином, це подвійний крок, щоб допомогти менш обізнаним у техніці людям знати, що відбувається під час натискання PrtScn.

До речі, якщо ви думаєте, що Print Screen (друкувати екран) має досить дивну назву – можливо, задавалися питанням, чому ця кнопка не називається Screenshot або Grab Screen (захопити екран). Відповідь полягає в тому, що колись ця кнопка буквально роздруковувала екран, надсилаючи його прямо на принтер. Після того, як зникла необхідність в роздрукуванні зображення екрану, призначення кнопки змінили на фотографування зображення на екрані.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися