Понеділок, 20 Травня, 2024

Як працює п’ятикратний оптичний зум Oppo у смартфонах

На виставці MWC 2017 компанія Oppo продемонструвала практичну реалізацію ідеї, яку мобільні виробники патентували ще кілька років тому. А саме – розмістити об’єктив паралельно екрану. Нове рішення в Oppo назвали 5X Precision Optical Zoom, і воно дозволило вбудувати в смартфони раніше неможливу опцію – п’ятикратне оптичне збільшення в тонкому корпусі. Це дозволяє наближувати об’єкт зйомки без втрати якості зображення.

У звичайних камерах мобільників оптична вісь об’єктива знаходиться перпендикулярно екрану. Для реалізації оптичного зуму необхідно переміщувати об’єктив на кілька міліметрів. У звичайних камерах це означало би, що об’єктив мав висуватися з корпусу телефона. Так само, як це роблять об’єктиви звичайних фотокамер.

 

 

Ідея 5X Precision Optical Zoom полягає у тому, що камеру «поклали» – оптична вісь об’єктива проходить уздовж екрана. Так лінзи об’єктива можуть переміщуватися на велику відстань, але вхідне вікно об’єктива залишається нерухомим. Складність при створенні такого об’єктива у тому, що необхідно повертати світло на 90 градусів, для чого треба використовувати спеціальні призми.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися