Понеділок, 27 Травня, 2024

Huawei Mate 30 та нові гаджети позбавили доступу до сервісів Google

У Huawei нещодавно закінчилося 90-денне відстрочення для того, щоб вона могла забезпечити необхідну підтримку та програмні апдейти для своїх наявних телефонів. Нових апаратів Huawei це не стосується, і вони не отримають доступу до сервісів Google, серед яких – магазин додатків Google Play, пошта Gmail, фотогалерея Google Photo та інші. Журналісти Reuters кажуть, що першим від служб Google відріжуть новий Mate 30, який мають презентувати 18 вересня.

Huawei зможе продовжити використання самого Android, оскільки ця операційна система доступна публічно. Сам китайський гігант говорив, що продовжить використовувати ОС від Google, якщо влада США дозволить їм це, інакше вони продовжать розбудовувати власну екосистему.

Експерти кажуть, що Huawei та інші китайські компанії можуть існувати без Google. Вони це вже успішно роблять у Китаї, де сервіси Google заборонені, а на локальному ринку існує низка популярних магазинів додатків. У глобальному масштабі картина зовсім інша, і єдиною компанією, якій вдалося зробити мобільний гаджет популярним без Google, є Amazon Fire.

У Huawei переконані, що їй дозволять використовувати інші компоненти, необхідні для створення мобільних пристроїв. Нагадаємо, у червні компанія потрапила під санкції США, і їй буквально хотіли перекрити кисень, заборонивши доступ до всіх технологій та сервісів американських фірм: процесорів Intel, ARM, операційних систем Microsoft Windows та Android, карток microSD, Wi-Fi, соцмережі Facebook. Huawei уже втратила 40% своїх продажів, оскільки користувачі бояться купувати смартфони Huawei та дочірнього бренду Honor. Також у червні компанія оголосила про зупинку виробництва ноутбуків, але після 90-денного відстрочення змінила своє рішення і презентувала чергову модель.

Експерти вважають, що Huawei стала однією з головних цілей торгової війни між США та Китаєм через її лідерство у 5G. Так, керівна асоціація мобільної індустрії GSMA підрахувала, що європейські стільникові оператори можуть втратити до 55 млрд євро ($62 млрд), якщо відмовляться від розробок Huawei. Це також відкине їх на 18 місяців назад у розгортанні мереж 5G. У GSMA відзначають, що Huawei та її колега ZTE сукупно займають 40% європейського ринку мобільного обладнання.

Бурхливе розгортання послуг та користувацьких апаратів з підтримкою 5G має відбутися впродовж 2019 року. П’яте покоління мобільного зв’язку може дати суттєвий поштовх глобальній економіці. Передача сигналу на ультракоротких радіохвилях додасть $565 млрд до глобальної економіки за наступні 15 років.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися