Google хоче уникнути наслідків торгової війни США та Китаю, скориставшись спадщиною Nokia

Точна назва колишньої фабрики Nokia не розголошується, але це може бути завод у місті Бак Нінх

Торгова війна між США та Китаєм набирає обертів, і для простих користувачів це загрожує обернутися здорожчанням електроніки через санкції, які країни накладають на продукцію одна одної. Адже майже всі девайси випускаються в Китаї, але розробляються компаніями зі США. У Google придумали, як уникнути здорожчання смартфонів Pixel з політичних причин. Пошуковий гігант хоче скористатися спадщиною Nokia.

Фінський виробник колись мав у В’єтнамі завод з випуску телефонів. Джерела газети Nikkei Asian Review повідомляють, що цю фабрику арендував Google для виробництва своїх Pixel. Це має бути масштабне перенесення виробництва. Пошуковий гігант уже почав роботи з ремонту та перепрофілювання колишньої фабрики Nokia у північному В’єтнамі.

У Google не планують полишати Китай повністю. «Імовірно, що Google залишить деяку активність в Китаї, – кажуть джерела газети. – Ця американська компанія знає, що для серйозних продажів апаратного забезпечення не можна полишати гігантський ринок Китаю. Однак вони також розуміють, що через збільшення собівартості виробництва та макроекономічні умови вони мають переміщувати виготовлення за межі Китаю».

Точна назва колишньої фабрики Nokia не розголошується, але це може бути завод у місті Бак Нінх. Це був перший завод фінського виробника в цій азіатській країні. У нього інвестували $302 млн, і його площа склала 65,4 тисячі квадратних метрів. Завод відкрили у 2011 році, але згодом фінський вендор стикнувся з проблемами та продав його. У 2014 році Microsoft, яка викупила Nokia, також повернула і фабрику у Бак Нінху. У 2016 році на фоні провалу Windows Phone та смартфонів Nokia завод продали китайській Foxconn. Остання є великим виробником смартфонів та іншої електроніки для найвідоміших брендів, з Apple включно.