Понеділок, 4 Грудня, 2023

Huawei розігнала мобільний інтернет до 3,6 Гбіт/с

Компанія Huawei спільно з японським оператором стільникового зв’язку NTT DoComo провела експеримент в реальних умовах, у якому вони показали можливості мобільного інтернету в мобільних мережах п’ятого покоління 5G. Спеціалістам вдалося досягти швидкості прийому і пересилання даних 3,6 Гбіт/с, що дорівнює 460 МБ/с. Обмін даними проводився на частоті нижче 6 ГГц, а в комерційних цілях цю технологію підключення планується використовувати вже в 2020 році.

Раніше подібні експерименти проводилися компаніями Nokia і Samsung. Однак вони використовували відповідно частоти 73 і 28 ГГц, які не вийде задіяти при наявній мережевій інфраструктурі. Окрім цього, попередні досліди проходили у строго контрольованих лабораторних умовах. Samsung досягла швидкості пересилання даних 7,5 Гбіт/с, але як тільки станцію з прийомним обладнанням почали переміщати зі швидкістю 100 км/год на відрізку 4,35 км, швидкість впала до 1,2 Гбіт/с. Nokia отримала результат 10 Гбіт/с.

У Міжнародному союзі електрозв’язку стверджують, що мережі 5G можуть забезпечувати пересилання даних на швидкості до 20 Гбіт/с. Завдяки цьому повнометражний фільм буде завантажуватися за кілька секунд. Середня швидкість наявних каналів 4G становить близько 100 Мбіт/с. Доступний українцям 3G може «видати» максимум 42 Мбіт/с.

Мережі 5G важливі не лише високою швидкістю, а й тому, що вони дозволять збільшити кількість пристроїв, які можна одночасно підключити до мобільного інтернету.

Запустити пілотні мережі 5G компанія Huawei планує вже у 2018 році. Глобальне ж впровадження стандарту пересилання даних відбудеться не раніше 2020 року. Пілотні проекти 5G уже планують запустити в США в наступному році під керівництвом місцевого оператора Verizon.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися