Що означає бути людиною в цифрову епоху

У найближчі кілька років, переконані експерти, світ значно зміниться, адже багато речей будуть виконувати роботи та автоматизовані системи. З одного боку, це добре, але виникає питання, яке місце залишиться для людей. Фахівці Gartner подумали над цим та подали власний прогноз.

Прогнози Garnter представив на симпозіумі Gartner Symposium/ITxpo 2016 віце-президент компанії та аналітик Деріл Пламмер

1. Роботи-письменники

Уже сьогодні новини спорту та економіки в найбільших виданнях світу створюють не люди, а програмні алгоритми. Ця тенденція буде лише поглиблюватися, і до 2018 року, за прогнозами експертів, майже 20% бізнес-контенту писатимуть машини. Програмні алгоритми опрацьовуватимуть великі масиви даних, які потім переводитимуть у звичні читачам фрази. Комп’ютери створюватимуть звіти акціонерів, юридичні документи, ринкові звіти, прес-релізи тощо.

2. Речі потребуватимуть допомоги

До 2018 року у світі буде майже 6 млрд гаджетів із виходом в інтернет, які потребуватимуть ремонту чи обслуговування. Ця кількість стрімко зростатиме, адже, за прогнозами, у 2021 році щогодини продаватиметься близько мільйона нових пристроїв для інтернету речей. Організаціям потрібно вже зараз подумати про обслуговування цих девайсів.

3. Машини працюватимуть в економіці

До 2020 року близько 5% усіх економічних транзакцій виконуватимуть програмні алгоритми, які не контролюються людьми, а працюють самостійно. Сьогодні подібні програми також беруть участь у роботі економіки, але вони знаходяться під наглядом людей. У майбутньому, вважають у Gartner, алгоритми зможуть самостійно керувати страховкою, обміном та всіма іншими типами фінансових інструментів.

4. Роботи йдуть у начальники

До 2018 року більше 3 мільйонів робітників працюватимуть під керівництвом робота-начальника. Останній контролюватиме ефективність людей, точність виконання обов’язків та прийматиме кадрові рішення.

5. «Розумні» будинки страждатимуть від вандалізму

До 2018 року майже 20% «розумних» будинків постраждають від так званого цифрового вандалізму. Зловмисники захоплюватимуть кіберсистеми приміщень і відключатимуть їм енергію тощо. Експерти попереджають, що про захист «розумних» будинків потрібно думати вже зараз.

6. Машини йдуть на роботу

До 2018 року майже 45% компаній у світі матимуть менше живих працівників, ніж роботів. Спершу подібне трапиться зі стартапами та новими компаніями. Але зростання ефективності та прибутковості від поглибленої автоматизації змусить й інші компанії замінити людей на роботів. Це, наприклад, повністю автоматизовані супермаркети, роботизовані готелі, охоронні фірми, що оснащені лише дронами, тощо.

7. Цифрові помічники зможуть побалакати

До 2018 року цифрові помічники зможуть розпізнавати клієнтів в обличчя та за голосом. Вони також зможуть підтримати природну розмову, вислухати людей, а також імітувати відповідні до контексту інтонації.

8. Робітники стежитимуть за здоров’ям

Близько 2 мільйонів працівників до 2018 року будуть змушені на вимогу працедавця носити браслет, що дозволить стежити за їхнім здоров’ям. Так можна буде вислати допомогу відразу, як тільки показники роботи організму, наприклад, серцебиття чи дихання, відхиляться від норми.

9. Персональні секретарі займуться завданнями

До 2020 року персональні віртуальні секретарі допомагатимуть виконувати близько 40% мобільних операцій. Експерти навіть прогнозують, що це дасть початок пост-програмній ері, коли користувачі вже не будуть запускати окремі додатки, а працюватимуть виключно з віртуальним помічником.

10. «Хмарам» загрожують люди

Майже 95% збоїв у віддалених сервісах до 2020 року будуть викликані діями самих споживачів. З вини постачальників цих послуг станеться лише невеликий відсоток інцидентів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я