Вийшов Firefox версії Quantum – обіцяє працювати вдвічі швидше

В бенчмарку Speedometer 2.0, який симулює сучасні веб-додатки, Firefox Quantum приблизно вдвічі швидше версії Firefox річної давності.

Компанія Mozilla анонсувала чергову версію свого веб-браузера Firefox. Розробники вважають версію Firefox 57 настільки великим кроком вперед, що навіть назвали її окремим ім’ям – Firefox Quantum. Головною її фішкою повинна стати швидкість роботи за рахунок нового двигуна.

У бенчмарку Speedometer 2.0, який симулює сучасні веб-додатки, Firefox Quantum приблизно вдвічі швидше версії Firefox річної давнини. Розробники також стверджують, що новий Firefox випереджає і браузер Chrome.

Firefox Quantum працює значно швидше за попередні випуски з декількох причин:

  • може обробляти веб-контент, використовуючи відразу декілька ядер процесора;
  • у програму вбудований новий CSS-двигун, який теж може працювати з декількома ядрами;
  • браузер вміє розставляти вкладки за пріоритетністю, щоб швидше завантажувався вміст тих, якими ви користуєтесь у даний час.

Додатково розробники також виправлені 468 проблеми, що впливають на швидкість роботи.

Завдяки новому двигуну та підходу до відображення браузер не лише швидше працює, але й на 30% менше споживає оперативної пам’яті.

Розробники ще змінили візуальний інтерфейс нового випуску Firefox. Рішення отримало назву Photon і має мінімалістичний дизайн. Якщо використовувати пристрій на Windows із сенсорним екраном, зміниться розмір меню в браузері, щоб було зручніше натискати пальцем. З’явилися квадратні вкладки, плавна анімація і бібліотека збереженого контенту, такого як завантаження і скриншоти.

Торік Mozilla купила додаток Pocket, який тепер інтегровано у Firefox. При відкритті нової вкладки відображаються найбільш популярні сайти і рекомендовані іншими користувачами Pocket сайти. Якщо цей додаток використовується і на мобільному пристрої, буде синхронізація доступу до збережених сторінок.

Реліз фінальної версії Firefox Quantum відбудеться 14 листопада, а поки можна завантажити на сайті firefox.com бета-версію для Windows, Android і iOS. Також доступна версія для розробників.

Водночас браузер Opera пропонує автоматично перемикатися на відео для віртуальної реальності. Користувачам Opera достатньо буде просто одягти шолом віртуальної реальності. Браузер автоматично переключиться на відповідний режим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я