П’ятниця, 19 Липня, 2024

Худина iPhone 6 перетворила їх на «бомбу із зведеним механізмом»

Ремонтники із сайту iFixit кажуть, що власники останніх смартфонів Apple почали масово страждати від чергового конструкторського прорахунку. У мобільників iPhone 6 та 6 Plus почав відмовляти сенсор. Причиною експерти називають намагання Apple зробити телефони якомога тоншими.

bentiphone_3413292b[1]

Худина iPhone вже ставала причиною їхніх поломок: тонкий корпус не витримував згинання в кишенях. Apple доопрацювала свої телефони, і тепер їх складніше зігнути навпіл, але цього виявилося недостатньо. Із часом в iPhone 6 та 6 Plus від мікроскопічних згинань відмовляє сенсор, перетворюючи мобільник на некеровану «цеглину».

iphone bendgate

Симптоми відмови проявляються поступово. Спочатку панель статусу стає сірою і починає блимати. Потім сенсорний дисплей смартфона перестає реагувати на торкання. Причина полягає в мікросхемі контролера тача – від багаторазових мікроскопічних згинань вона відривається від основної плати. Для ремонту необхідно мати спеціальне обладнання для мікропаяння, а саму операцію доведеться проводити за допомогою мікроскопа – мікросхема крихітна, а деталі розміщені дуже щільно.

iphone 6 touch failure

iphone 6 touch failure

Apple поки не визнала проблему, але в iFixit кажуть, що «сенсорна хвороба» – явище масове, нею вражені тисячі смартфонів. «Майже кожен iPhone 6 і 6 Plus – своєрідні «бомби» зі зведеним годинниковим механізмом. Рано чи пізно така «бомба» спрацьовує, і власник опиняється один на один зі смартфоном, відремонтувати який можуть далеко в не кожній майстерні», – запевняє Джейсон Віллмер, власник сервісного центру STS Telecom. Апаратів iPhone 6s та 6s Plus проблема не торкнулася, оскільки в них контролер розміщений на екрані, а не на материнській платі.

Тимчасово повернути сенсор до життя можна, натиснувши на екран або спробувавши обережно скрутити iPhone 6 в горизонтальній площині. Також допомагає нагрів смартфона, який може заново з’єднати розірвані згинанням контакти контролера. Однак рано чи пізно ці хитрощі перестануть працювати. Єдине надійне рішення – замінити мікросхеми контролера. Вартість такого ремонту дорівнює заміні материнської плати в iPhone.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися