ЦРУ вчить штучний інтелект стежити за всім на світі

Супутники можуть стати шпигунами завдяки штучному інтелекту. ЦРУ, NVIDIA, Amazon, а також супутниковий оператор DigitalGlobe працюють над рішенням, яке дозволить не лише отримувати фотографії планети, а й надаватиме аналіз подій на поверхні. Проект називається SpaceNet.

digitalglobewv-250cmriospacenetexample3b

Зараз інформацію із супутникових знімків витягують люди. Аналітики й дослідники ретельно вивчають фотографії, докладаючи безліч зусиль, щоб зрозуміти, які об’єкти є на фотографії. Якщо ж цим буде займатися штучний інтелект, тоді маркування карт стане набагато швидшим і легшим, а також охопить значно більшу територію. А оскільки супутники постійно оновлюють свою базу даних, то різниця між фотографіями може послужити джерелом для стеження за змінами, що відбуваються на Землі.

На таких картах, за словами експертів, будуть видні навіть невеликі купи сміття, паркові лавки та дорожні знаки. Зараз SpaceNet працює над супутниковими фотографіями Ріо-де-Жанейро з роздільною здатністю в 50 см на піксель і вчиться розпізнавати будівлі за картами, вже розміченими людьми.