П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Ідея, як підтримати українську електромережу: у Нідерландах роблять із каршерінгу гігантську батарейку

Електромобілі можуть стати порятунком під час пікових навантажень на електромережу, і вони могли б бути корисними енергомережам українських міст. І поки у світі думають, як це можна реалізувати, голландське місто Утрехт збирається провести практичний експеримент. Місто використає як батарейку електромобілі місцевої каршерінгової компанії.

Ініціатива є співпрацею двох компаній. We Drive Solar розробляє двосторонню технологію заряджання та співпрацює з Hyundai і Renault, щоб переконатися, що автомобілі готові до такого підключення. А найбільша в Нідерландах каршерінгова компанія MyWheels підключить 300 із 3000 своїх електромобілів до міської мережі через свої зарядні станції.

Якщо кожен із цих автомобілів є, скажімо, базовою моделлю Hyundai Ioniq 5 з батареєю ємністю 58 кВт/год, розрахованою на щонайменше 125 кВт розрядної потужності, тоді, коли всі вони підключені до мережі, міська мережа матиме доступ до теоретичних 17,4 мегават-годин енергії з потужністю передачі не менше 37,5 мегават.

Це значний відсоток у масштабі міської електромережі, тому це має бути дуже зручним для покриття піків енергетичної мережі, водночас, імовірно, пропонуючи новий потік доходу для компанії каршерінгу.

Для користувачів орендних автомобілів така ініціатива має бути малопомітною. Адже Ioniq 5 проїжджає близько 354 км із повною батареєю. Тому навіть якщо батарея електромобіля буде наполовину розряджена, автомобіль усе одно впорається з переважною більшістю міських поїздок.

У зв’язку з тим, що кілька автомобілів Renault і Hyundai вже під’єднані до пілотних двосторонніх зарядних пристроїв в Утрехті, We Drive Solar каже, що повна початкова комплектація з 300 автомобілів буде випущена до кінця року. Це зробить Утрехт першим двонаправленим містом у світі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися