Ігроманію визнають психічним розладом

Відеоігри не приносять тільки шкоду: деякі жанри здатні тренувати людське тіло. Ігри також поліпшують моторику та покращують настрій.

Надмірне захоплення відеоіграми скоро стане психічним розладом. У 2018 році всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) збирається вперше додати ігровий розлад (gaming disorder) до Міжнародної класифікації хвороб (International Classification of Diseases, ICD). Цей довідник фактично є переліком усіх офіційно визнаних захворювань. Його актуальна версія ICD-11 має вийти саме наступного року.

Остаточний варіант опису симптомів ігрового розладу, який буде додано до ICD-11, усе ще не затверджено. Чорновий варіант дозволяє зрозуміти, що пацієнт страждає на ігроманію, якщо цінує ігрові розваги настільки сильно, що ставить їх вище за інші життєві інтереси.

Відеоігри не приносять тільки шкоду: деякі жанри здатні тренувати людське тіло. Приміром, 3D-платформери захищають від хвороби Альцгеймера: гравці у віці старше 55 років збільшують кількість сірої речовини в гіпокампі свого мозку. Ігри також поліпшують моторику та покращують настрій.

Ігри також визнали спортом, і вони мають всі шанси стати частиною Олімпійських змагань. Міжнародний олімпійський комітет саме веде переговори щодо цього.