Проведене американськими ученими дослідження показало, що люди, які читають стрічку Facebook, самі замикаються у своїх переконаннях і залишаються у власному інформаційному просторі. Це не дозволяє їм поглянути на багато ситуацій з альтернативної позиції.

Учені з Мічиганського університету встановили, що користувачі, які здебільшого отримують новини через стрічку в соцмережі, читають матеріали, які співвідносяться з їхніми політичними і життєвими поглядами, і це замикає їх у своєрідному інформаційному пузирі. Адже алгоритми видачі інформації співвідносяться з тією точкою зору, якої дотримуються споживачі.

Дослідження проводилося так: учені відбирали всі посилання на серйозні матеріали і ділили їх на ліберальні і консервативні залежно від того, хто їх частіше публікував – ті, хто вважає себе лібералом, чи ті, хто є консерватором. Надалі вони відстежували їхні шляхи поширення і розглядали, наскільки часто ці посилання з’являлися у стрічці у людей з альтернативною точкою зору і як часто ті, хто не був згоден з опублікованими матеріалами, ділилися ними.

Зрештою вчені побачили, що якщо ви ліберал, то у статті від консерваторів шанси потрапити до вас на стрічку новин на 8% менше. У свою чергу, якщо ви консерватор, то ліберальна стаття має на 5% менше ймовірності потрапити у ваш кругозір.

Наприклад, приблизно 23% з того, що поширюють ліберали, відноситься до контенту, притаманного консервативним користувачам. Бачать ліберали 22% з протилежного їм, а клацають тільки на 20% з побаченого у стрічці, тобто консервативний лише кожен п’ятий клік у лібералів.

У свою чергу в консерваторів з опублікованого контенту на ліберальний припадає 34%, при цьому вони бачать 31%, а клікають на 29%. Це говорить про те, що консерватори небагато, але більш відкриті до альтернативних суджень, ніж ліберали.

Більше того, у подальшому це призводить до того, що люди самі починають клікати на те, що їм до душі, і алгоритми формування стрічки новин автоматично оптимізуються на видачу близької до світогляду користувача інформації. Тобто люди самі замикаються у своєму колі інтересів, аніж це робить за них Facebook.

Стрічка новин Facebook уже не вперше стає об’єктом вивчення науковців. У 2014 році було опубліковано дослідження, в якому говорилося, що адміністрація соціальної мережі спільно з ученими проводила експеримент з управління настроями користувачів за допомогою контролю співвідношення позитивної та негативної інформації у стрічці новин.

У результаті ті люди, хто частіше отримував у стрічку негативні пости, самі ставали більш похмурими і частіше публікували відповідні своєму настрою пости і коментарі. У свою чергу користувачі, які отримували більшу частку позитивних постів, починали самі писати більш оптимістичні матеріали на сторінках соціальної мережі.

 

ПОДІЛИТИСЯ

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here