Неділя, 10 Грудня, 2023

Для свіжого погляду варто забути про стрічку Facebook

Проведене американськими ученими дослідження показало, що люди, які читають стрічку Facebook, самі замикаються у своїх переконаннях і залишаються у власному інформаційному просторі. Це не дозволяє їм поглянути на багато ситуацій з альтернативної позиції.

Учені з Мічиганського університету встановили, що користувачі, які здебільшого отримують новини через стрічку в соцмережі, читають матеріали, які співвідносяться з їхніми політичними і життєвими поглядами, і це замикає їх у своєрідному інформаційному пузирі. Адже алгоритми видачі інформації співвідносяться з тією точкою зору, якої дотримуються споживачі.

Дослідження проводилося так: учені відбирали всі посилання на серйозні матеріали і ділили їх на ліберальні і консервативні залежно від того, хто їх частіше публікував – ті, хто вважає себе лібералом, чи ті, хто є консерватором. Надалі вони відстежували їхні шляхи поширення і розглядали, наскільки часто ці посилання з’являлися у стрічці у людей з альтернативною точкою зору і як часто ті, хто не був згоден з опублікованими матеріалами, ділилися ними.

Зрештою вчені побачили, що якщо ви ліберал, то у статті від консерваторів шанси потрапити до вас на стрічку новин на 8% менше. У свою чергу, якщо ви консерватор, то ліберальна стаття має на 5% менше ймовірності потрапити у ваш кругозір.

Наприклад, приблизно 23% з того, що поширюють ліберали, відноситься до контенту, притаманного консервативним користувачам. Бачать ліберали 22% з протилежного їм, а клацають тільки на 20% з побаченого у стрічці, тобто консервативний лише кожен п’ятий клік у лібералів.

У свою чергу в консерваторів з опублікованого контенту на ліберальний припадає 34%, при цьому вони бачать 31%, а клікають на 29%. Це говорить про те, що консерватори небагато, але більш відкриті до альтернативних суджень, ніж ліберали.

Більше того, у подальшому це призводить до того, що люди самі починають клікати на те, що їм до душі, і алгоритми формування стрічки новин автоматично оптимізуються на видачу близької до світогляду користувача інформації. Тобто люди самі замикаються у своєму колі інтересів, аніж це робить за них Facebook.

Стрічка новин Facebook уже не вперше стає об’єктом вивчення науковців. У 2014 році було опубліковано дослідження, в якому говорилося, що адміністрація соціальної мережі спільно з ученими проводила експеримент з управління настроями користувачів за допомогою контролю співвідношення позитивної та негативної інформації у стрічці новин.

У результаті ті люди, хто частіше отримував у стрічку негативні пости, самі ставали більш похмурими і частіше публікували відповідні своєму настрою пости і коментарі. У свою чергу користувачі, які отримували більшу частку позитивних постів, починали самі писати більш оптимістичні матеріали на сторінках соціальної мережі.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися