Intel хоче пришвидшити відмову від SIM-карток, аби повернути ПК

В Intel кажуть, що підтримка e-SIM з підтримкою записів для кількох операторів з’явиться вже у модемах Intel XMMTM 7260 та Intel XMM 7360

Виставка Computex 2017, яка проходить цими днями, показує, що для комп’ютерів може розпочатися період розквіту. Вони стали цікавішими для користувачів завдяки бездротовим технологіям, і ця тенденція буде поглиблюватися. Microsoft, наприклад, хоче, щоб ПК були завжди на зв’язку. Щоб пришвидшити це та зробити комп’ютери знову популярними, Intel планує позбутися SIM-карток на користь стандарту e-SIM.

SIM

Ноутбуки та планшети з Windows з вбудованими модемами сьогодні є швидше винятком, ніж правилом. Одна з причин – виробник девайса повинен робити в корпусі отвір чи слот для підключення SIM-картки. Перехід на eSIM дозволить підключитися до інтернету просто введенням свого телефонного номеру.

В Intel кажуть, що підтримка eSIM з підтримкою записів для кількох операторів з’явиться вже у модемах Intel XMMTM 7260 та Intel XMM 7360. Представники Microsoft оголосили, що такими попередньо записаними в модем операторами можуть бути T-Mobile, AT&T, Vodafone та інші міжнародні постачальники.

Аналітики прогнозують, що телефони та смартфони також можуть почати відмовлятися від фізичних карток. У компанії IHS впевнені, що до 2019 року всі учасники ринку смартфонів почнуть розміщувати у своїх моделях eSIM. Але, каже аналітик цієї фірми Дон Тайт, піонерами в цій галузі стануть виробники другого і третього ешелонів.

За оцінками IHS, кількість гаджетів з підтримкою eSIM збільшиться з 108,9 мільйона у 2016 до 986 мільйонів до 2021 року. Сьогодні немає жодної моделі смартфона з eSIM, але носимі пристрої, гаджети й елементи інтернету речей вже оснащуються вбудованими SIM-картками. Так відбувається тому, що це нові типи гаджетів, і їм не потрібно боротися зі спадщиною минулих поколінь подібних девайсів.

Формат eSIM – це певною мірою повернення до витоків індустрії мобільного зв’язку. На початку 90-х у стандарті NMT для того, щоб змінити номер, не можна було просто переставити SIM-картку в телефоні.

У головній відповідальній за мобільний зв’язок організації GSMA повідомили про роботу над eSIM ще у 2015 році на виставці Mobile World Congress. Зараз вона проходить стандартизацію, третя фаза якої призначена на поточний рік.

Програмовані картки eSIM поки будуть підтримувати роботу лише з одним оператором. Але асоціація GSMA планує запустити eSIM з підтримкою відразу декількох мобільних операторів одночасно.

Перевага eSIM полягає в тому, що користувачеві не доведеться замінювати SIM-картки при зміні оператора. Йому достатньо буде лише перемкнути опцію в меню свого гаджета. До того ж ці картки на 90% менші за стандартні SIM, що звільнить додаткове місце в смартфонах для інженерних потреб.

Вбудована SIM-картка дозволяє власнику смартфону самостійно вибрати оператора й тарифний план, однак вибір контролює виробник пристрою. Це означає, що виробник повинен почати переговори з операторами з позиції продавця тарифів, а це зовсім інший всесвіт, у якому діють зовсім інші закони.

Тайт каже, що змінні SIM-картки не зникнуть водночас. Заміна на електронну програмовану версію триватиме поступово. Поставки карток знижуватимуться з 5,4 млрд штук (98% від загальної кількості) у 2016 році до 5,1 млрд (83,9%) у 2021 році.

Першим пристроєм з eSIM став годинник Samsung Gear S2 Classic 3G. Окрім нього, також електронну SIM-картку підтримує Apple iPad Pro та кілька інших моделей годинників. Microsoft у 2016 році оголосила, що її програмна платформа матиме вбудовану підтримку електронної картки. Але виробники поки очікують завершення стандартизації у GSMA, і тому подібний модуль не з’явився у Windows 10. Зараз існує лише додаток, через який можна було б купувати пакети інтернет-трафіку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я