П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Китай розробляє спосіб знищити космічний інтернет Starlink від Ілона Маска

Супутниковий інтернет Starlink, який значно допоміг українським військовим у перші дні війни, відновлює мобільний зв’язок в деокупованих українських містах і який безуспішно атакувала російська армія, став ціллю для китайських військових. Вони вважають, що Starlink може загрожувати національній безпеці Китаю. Тому китайські військові дослідники закликали до розробки зброї “жорсткого вбивства”, щоб знищити супутникову систему Ілона Маска Starlink.

Дослідники звернули увагу на «величезний потенціал» Starlink для військового застосування та потребу Китаю розробити контрзаходи для спостереження, відключення або навіть знищення зростаючого супутникового мегасузір’я. Відповідну статтю опубліковали в журналі China’s Modern Defense Technology.

Starlink – це широкосмугова супутникова мережа інтернету, розроблена компанією Ілона Маска SpaceX. Вона має на меті передавати доступ до інтернету клієнтам у будь-якій точці світу за умови, що у них є супутникова антена Starlink для підключення до супутників. З моменту запуску перших супутників Starlink у 2019 році SpaceX вивела понад 2300 з них на низьку навколоземну орбіту, і компанія планує відправити до 42 000 супутників у космос, щоб сформувати гігантське мегасузір’я.

Китайські дослідники особливо стурбовані потенційними військовими можливостями сузір’я. Вони стверджують, що супутники можуть бути використані для відстеження гіперзвукових ракет; різко підвищити швидкість передачі даних американських безпілотників і винищувачів-невидимок; або навіть протаранити та знищити китайські супутники.

У Китаї вже були деякі проблеми з супутниками Starlink – країна скаржилася в ООН на те, що китайська космічна станція була змушена виконати екстрені маневри, щоб уникнути «близьких зустрічей» із супутниками Starlink у липні та жовтні 2021 року.

«Повинна бути прийнята комбінація методів м’якого та жорсткого знищення, щоб деякі супутники Starlink втратили свої функції та знищили операційну систему сузір’я», – пишуть дослідники на чолі з Реном Юаньчженем, експертом Пекінського інституту відстеження та телекомунікацій, який є частиною Сили стратегічної підтримки китайських військових.

Жорстке та м’яке вбивство — це дві категорії космічної зброї, причому жорстке вбивство — це зброя, яка фізично вражає цілі (наприклад, ракетою), а м’яке вбивство включає заклинюючу та лазерну зброю.

У Китаї вже є кілька способів відключення супутників. Сюди входять мікрохвильові перешкоди, які можуть порушити зв’язок або підсмажити електричні компоненти; потужні лазери з міліметровою роздільною здатністю, які можуть засліплювати супутникові датчики; кібер-зброя для злому супутникових мереж; і протисупутникові ракети великої дальності (ASAT) для їх знищення, повідомляє Міністерство оборони США. Але дослідники кажуть, що цих засобів, які ефективні проти окремих супутників, буде недостатньо, щоб знищити Starlink.

“Сузір’я Starlink являє собою децентралізовану систему. Мова йде не про окремі супутники, а про всю систему”, – пишуть дослідники.

Якими саме можуть бути заходи зі знищення системи, залишається незрозумілим. Дослідники пропонують Китаю створити власні супутники-шпигуни, щоб краще стежити за Starlink; знайти нові та вдосконалені способи злому його систем; і розробити більш ефективні методи знищення кількох супутників у мережі.

Потенційно це може означати розгортання лазерів, мікрохвильової зброї або менших супутників, які можна було б використовувати для тарану супутників Starlink.

Китай також прагне конкурувати зі Starlink, запустивши власну супутникову мережу. Вона називається Xing Wang, або Starnet і також має на меті надати клієнтам глобальний доступ до інтернету.

Starlink раніше використовувався у військових цілях. Всього через два дні після вторгнення Росії в Україну 24 лютого віце-прем’єр-міністр України Михайло Федоров написав у Twitter, у якому попросив Маска надати доступ до Starlink. Виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Швейцарія, 24 травня, Федоров сказав, що SpaceX наразі надала Україні понад 12 000 супутникових антен Starlink, водночас додавши, що вся критична інфраструктура в Україні використовує Starlink.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися