Intel хоче, щоб Thunderbolt став новим USB та був усюди

У Intel кажуть, що інтеграція останньої версії Thunderbolt 3 в процесори дозволить гаджетам стати ще тоншими та легшими

Intel оголосила про масштабне впровадження протоколу передачі даних Thunderbolt. Для цього компанія планує наступного року відкрити специфікацію цієї технології та скасувати ліцензійні збори з її використання. Корпорація також вбудує підтримку цього протоколу у свої процесори.

Thunderbolt

Процесорний гігант розраховує, що такий крок спростить поширення Thunderbolt, оскільки виробникам буде простіше та вигідніше виробляти гаджети з ним. А завдяки тому, що контролер цього протоколу переміститься в процесор, гаджети з його підтримкою споживатимуть менше енергії, зможуть бути компактнішими та дешевшими. Адже мікросхема коштує приблизно $8,55.

«Apple та Intel співпрацювали над Thunderbolt від самого початку, – каже старший віце-президент Apple з підрозділу апаратного забезпечення Ден Ріцціо. – Як лідер індустрії у його впровадженні, ми аплодуємо зусиллям Intel з інтеграції цієї технології у свої процесори та її відкриття для решти індустрії».

У Intel кажуть, що інтеграція останньої версії Thunderbolt 3 в процесори дозволить гаджетам стати ще тоншими та легшими. Існуючі сьогодні контролери Thunderbolt 3, які використовуються, наприклад, у останньому ноутбуку Apple MacBook Pro, мають розміри 10,7х10,7 міліметрів. Вбудований у процесор контролер також дозволить зробити усі порти Thunderbolt однаковими за своїми функціями. Сьогодні ж, при використанні додаткового контролера, виробники підключають до нього лише кілька портів з багатьох наявних у гаджеті.

Thunderbolt 3 дозволяє передавати електроенергію для живлення, USB, DisplayPort, HDMI та VGA через єдиний порт. Конектором слугує USB-C. Завдяки цьому з’являється єдиний сучасний стандарт для підключення аксесуарів та периферії. Залежно від модифікації у Apple MacBook Pro, наприклад, два або чотири роз’єми з цією технологією.

Швидкість передачі даних через Thunderbolt 3 може досягати до 40 гігабіт/секунду. Тобто повнометражний фільм у роздільній здатності 4К можна буде скопіювати за 30 секунд. Для порівняння, новітній протокол USB 3.1 Gen2 розвиває максимальну теоретичну швидкість у 10 Гбіт/с. Цей інтерфейс також підходить для віртуальної реальності, зовнішніх дисплеїв, док-станцій, накопичувачів тощо.

Intel вже не вперше просуває універсальні стандарти, які з роками опиняються в кожному гаджеті. У 90-х роках таким форматом був USB, який суттєво спростив підключення периферії та аксесуарів до комп’ютерів. У 2000-х роках Intel зробила невід’ємною частиною своїх чіпів Wi-Fi та інвестувала в неї $150 млн. Нині ця бездротова технологія, як і USB, є майже у кожному девайсі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я