Вівторок, 25 Червня, 2024

Як мобільні королі втрачають свою силу

HTC – один з найстаріших смартфонних брендів, чия частка на ринку досягала 10% у третьому кварталі 2011 року. Але тепер компанія втратила позиції лідера і за обсягом поставок апаратів помітно відстає навіть від вендорів другого ешелону, таких як індійська компанія Micromax, китайська Meizu і тайванська ASUS.

За даними аналітиків Counterpoint Technology Market Research, ринкова частка HTC у другому кварталі 2015 року опустилася до найнижчого в історії компанії значення в 1,4%. Пройдений компанією шлях експерти охарактеризували образним виразом «із пана в Івана».

Графік зміни виручки HTC з роками

Основною причиною падіння експерти називають неграмотне управління компанією в поєднанні з безсистемним продуктовим плануванням і некомпетентністю фахівців з маркетингу, які не змогли використати бренд HTC і наявну в компанії спадщину і досвід у сфері дизайну.

Крім того, HTC виявилася занадто залежною від Північної Америки і Європи, які приносили велику частину виручки. Тому коли в цих регіонах на HTC стали наступати Samsung і Apple, у тайванського вендора не залишилося інших ринків, здатних забезпечити подальше зростання.

HTC так і не змогла оговтатися від удару конкурентів, які завдяки своїм значним маркетинговим бюджетам, авторитету торгових марок і розвиненим каналам дистрибуції витіснили її з категорії смартфонів преміум-класу.

У 2013-2014 роках HTC спробувала освоїти іншу нішу і поповнила асортимент апаратами середнього рівня, за рахунок чого змогла трохи зміцнити позиції в Китаї, Індії та деяких країнах Азії. Однак зростання китайських брендів Xiaomi і Huawei швидко зупинило це просування. Програвши Samsung і Apple на розвинених ринках, HTC не змогла знайти собі місце і на тих, що розвиваються.

Перед HTC стоїть важке завдання з відновлення положення, однак аналітики не вважають його нездійсненним. Компанії необхідно переглянути і зміцнити продуктовий асортимент, а також підвищити цінність своїх пристроїв за рахунок партнерства з розробниками контенту, програмного забезпечення та постачальниками сервісів.

Фахівці також рекомендують HTC повчитися у своєї співвітчизниці ASUS, яка послідовно розширює масштаби смартфонного бізнесу і пропонує передові пристрої за доступною ціною. Корисно буде і скористатися досвідом Motorola і Xiaomi у сфері онлайн-просування та продажу пристроїв.

Якщо ж всього цього буде недостатньо, експерти радять HTC піти на злиття з іншим вендором. Потенційними покупцями можуть бути тайванські компанії Acer або ASUS, однак перед цим HTC потрібно стати більш привабливою для потенційних інвесторів за рахунок розширення патентного портфоліо.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися