Понеділок, 22 Липня, 2024

Intel мріє «поховати» роз’єм для навушників 3,5 мм

Сумувати за стандартним штекером для навушників скоро будуть не лише користувачі продукції Apple. Скасувати 3,5-міліметровий штекер уже тривалий час хоче Intel. На форумі розробників IDF 2016, який проходить цими днями, компанія знову нагадала про свої плани.

usbc_01

Представники Intel кажуть, що роз’єм 3,5 мм уже не є актуальним через свою аналогову природу. Це змушує встановлювати в гаджетах зайві аудіокомпоненти. Окрім цього, на їхню думку, сам роз’єм займає надто багато місця.

Альтернативою роз’єму 3,5 мм у Intel бачать порт USB типу C. За словами компанії, його перевага над аналоговим роз’ємом – в універсальності. Через USB можна заряджати та передавати дані. Хоча в компанії ігнорують той факт, що наявність штекера 3,5 мм дозволяє одночасно заряджати та слухати аудіо. У випадку наявності одного лише USB доведеться вибирати. На рівень енергоспоживання переведення навушників на роз’єм USB типу C істотного впливу не матиме, стверджують представники Intel. Попередні специфікації нового стандарту для передачі звуку через USB будуть опубліковані вже в цьому кварталі.

Користувачі продукції Apple вже стривожені можливістю втратити зручний та стандартний спосіб підключення навушників. Більше 200 тисяч людей прохають Apple не експериментувати зі звуковими роз’ємами та залишити штекер 3,5 мм.

Але виробники навряд чи прислухаються до побажань користувачів. Керівництво Huawei – одного з найбільших китайських й одного з п’яти найбільших світових виробників смартфонів – вважає зникнення роз’єму 3,5 мм у майбутньому цілком можливим через повсюдний перехід виробників на стандарт USB-C.

USB C audio

«Головною причиною цьому є факт підтримки роз’ємом Type C заряджання, підключення периферійних пристроїв, відтворення аудіо- і відеофайлів, – каже віце-президент з лінійки смартфонів компанії Huawei Чангжу Лі. –  Роз’єм 3,5 мм втрачає свою актуальність, за винятком випадків, коли користувачеві необхідно підключити до телефона зовнішній жорсткий диск по USB під час прослуховування музики в навушниках».

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися