Неділя, 21 Квітня, 2024

Intel робить крок назад: з 14 нанометрів до 22 нанометрів

Уже кілька років Intel не може подолати технологічні труднощі та почати масове виробництво своїх процесорів на базі 10-нанометрового технологічного процесу. Нещодавно ресурсу Tom’s Hardware стало відомо, що компанія також має певні складнощі з нарощуванням потужностей уже наявного 14-нанометрового технологічного процесу. Процесорний гігант зробить крок назад, повернувшись до виробництва своїх чіпсетів за нормами у 22 нанометри.

Експерти пояснюють, що такі зміни в стратегії Intel відбуваються через тривалу затримку запуску масового 10-нанометрового виробництва. Компанія стикається із ситуацією, коли дефіцит 14-нанометрових процесорів Intel впливає на продажі серверів, настільних і мобільних чіпів.

Однією з перших ознак недостатньої потужності 14-нанометрового виробництва стала відсутність материнських плат з чіпсетом H310. У травні з’явилися повідомлення про те, що Intel призупинила випуск цього чіпсету, а в липні компанія визнала набагато більшу проблему з 14-нанометровим виробництвом.

Intel, як правило, випускає чіпсети за старшими технологічними процесами, ніж виготовляє процесори. Однак тривала затримка в освоєнні 10-нанометрового виробництва призвела до того, що компанія почала друкувати як системну логіку, так і процесори на виробничих потужностях 14 нанометрів. Такий підхід загострив дефіцит процесорів.

Минулого місяця з’явилося повідомлення, що Intel готує новий чіпсет H310C. Він виготовлятиметься на старих технологічних процесах, однак Intel поки що не коментує цю інформацію. Нові чіпсети також будуть підтримувати Windows 7 на рівні драйверів материнської плати.

У кінці серпня азіатський ресурс Digitimes розповів про суттєвий вплив ситуації на ланцюжки поставок і прогнозував погіршення до кінця року. Дефіцит процесорів Intel впливає на ринок оперативної пам’яті, ціни на якому почали знижуватися. За прогнозами аналітиків з J. P. Morgan, дефіцит чіпів Intel може знизити продажі ПК в останньому кварталі поточного року на 5-7%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися