Xiaomi офіційно визнала, що вставляє рекламу в системні компоненти Android

Програмна оболонка Xiaomi MIUI і раніше демонструвала рекламу в системних додатках, але це переважно були утиліти Mi Browser, Mi File Manager, Mi Music. Їх можна було замінити на сторонні.

Нещодавно користувачі помітили, що їхні телефони Xiaomi почали показувати рекламу в незвичному місці – у налаштуваннях. Хоча компанія не приховувала, що вставляє рекламу вже тривалий час, днями вона визнала це ще раз. У Xiaomi також пояснили, чому додають у свою версію Android рекламу.

У коментарі виданню The Verge представники Xiaomi сказали, що реклама показується лише в користувачів, у яких встановлена фірмова оболонка MIUI. «Реклама була та буде залишатися інтегральною частиною інтернет-сервісів, – коментують у компанії. – Водночас ми підтримуємо бажання користувачів вимкнути рекламу і постійно поліпшуємо наш підхід у рекламі, разом зі змінами місця та часу її появи». Також компанія каже, що намагається показувати лише ненав’язливу рекламу.

Програмна оболонка Xiaomi MIUI і раніше демонструвала рекламу в системних додатках, але це переважно були утиліти Mi Browser, Mi File Manager, Mi Music. Їх можна було замінити на сторонні. Користувачі Reddit помітили, що на їхніх смартфонах Xiaomi оголошення також з’явилися в системному додатку Settings, який відповідає за відображення меню налаштувань.

Успіх Xiaomi саме пояснюється її подвійною бізнес-моделлю: компанія заробляє мінімальний прибуток на «залізі», а решту грошей отримує, вже коли користувач опиняється у неї «на гачку», придбавши її смартфон. Ця друга частина бізнес-моделі називається інтернет-сервіси, до яких входить показ реклами.

Xiaomi є одним з найвідоміших виробників, який потрапив у скандал з рекламою. Однак схожу практику використовують у Samsung, яка напередодні випуску розсилала власникам Samsung Galaxy S9 та Galaxy S9+ пропозицію знижки у $100 на купівлю попередньої версії планшета Galaxy Tab S3. Дещо інакше робить Amazon, який продає гаджети нижче собівартості, але при цьому відкрито говорить про рекламу і дає можливість за гроші відключити її.

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я