Intel запускає новий процесор Core i9

До звичних сьогодні Core i3, i5 та i7 додасться ще i9

Цього літа корпорація Intel випустить нове покоління своїх чіпів та материнських плат до них. Ця платформа називатиметься Basin Falls та стане першою, в якій з’явиться новий тип процесора Core. До звичних сьогодні Core i3, i5 та i7 додасться ще i9. Експерти вважають, що вони вийдуть у відповідь на випуск процесорів AMD Ryzen, а також відокремлять бюджетні та середні чіпи з 2-4 ядрами від топових процесорів на 6-12 ядер.

Core

Майбутня платформа Basin Falls міститиме материнські плати з чіпсетом серії X299, а також процесори Kaby Lake-X і Skylake-X. Останні підключатимуться через роз’єм Socket LGA 2066.

Сімейство процесорів Kaby Lake-X матиме дві чотириядерні моделі: Core i7-7740K і i7-7640K. Перша працює на частоті від 4,3 до 4,5 ГГц, має у своєму розпорядженні 8 МБ кешу третього рівня. Чіп i7-7740K також підтримує технологію багатопоточної обробки даних Hyper-Treading, завдяки якій чотири фізичних ядра для ОС виглядають як вісім логічних ядер.

 

 

Молодша модель i7-7640K функціонує на частоті від 4 до 4,2 ГГц, оснащена 6 МБ кеш-пам’яті L3 і не має Hyper-Threading. Обидва чіпи оснащені двоканальними контролерами пам’яті DDR4-2666, споживають близько 112 Вт енергії й обладнані 16 лініями інтерфейсу PCI Express 3.0. Вихід процесорів Kaby Lake-X відбудеться в червні.

А ось чотири нові моделі лінійки Skylake-X отримали маркування виду Intel Core i9-7xx0X. Ці процесори отримали чотириканальний контролер пам’яті DDR4-2666, споживають близько 140 Вт і мають від 6 до 12 ядер з підтримкою Hyper-Threading. Компанія випустить перші три моделі цієї лінійки вже наступного місяця. Старшу 12-ядерну модель можна буде купити вже в серпні. Ціна цього процесора буде приблизно $1500.

Серія Core – це лише частина загальної лінійки процесорів Intel. Більш того, сам модельний рядок Core не обмежується трьома типами чіпів – i3, i5, i7, – існують також версії Core M, Core Y. Окрім них компанія також випускає процесори Atom, Celeron, Pentium. У чому відмінності між чіпами та який варто вибрати для свого майбутнього ПК, ноутбука чи планшета – читайте в матеріалі «Вибрати найкращий процесор для ноутбука: маркування».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я