Понеділок, 20 Травня, 2024

Експерти з’ясували, скільки гігабайтів матимуть автомобілі найближчого майбутнього

Обсяг вбудованого накопичувача стає такою ж важливою характеристикою авто, як і потужність його двигуна. Адже автомобілі вже давно перетворилися на «смартфони на колесах», а додавання нових функцій потребуватиме ще більше дискового простору. Наприклад, Intel прогнозує, що машини з автопілотом генеруватимуть по 4000 гігабайтів даних на день. Експерти EE Times вирішили перевірити цю цифру, запитавши думку виробника накопичувачів даних Western Digital Corporation.

автомобілі

Прогноз Intel фахівці критикують, оскільки генерувати – не означає зберігати. Частина інформації відправлятиметься до «хмари», а внутрішній накопичувач автомобіля буде зберігати й обробляти тільки найважливіше. Більш того, експерти вважають, що потреби серійного робомобіля в дисковому просторі будуть набагато скромнішими, ніж заявляє Intel.

Експерти прогнозують, що в найближчі п’ять років автомобілі будуть зберігати в середньому до 500 гігабайтів інформації. Але при цьому вони не беруться прогнозувати, як скоро цей обсяг підбереться до терабайту.

«Немає точних даних, але сьогодні потрібний обсяг накопичувачів в автомобілі досить малий, – каже старший аналітик Linley Group Майк Демлер. – У середньому кожне авто має по 60 процесорів, але це переважно 8-бітні чіпи з невеликим обсягом флеш-пам’яті. Однак у люксових автомобілях типу Tesla з великими екранами вимоги до дискового простору нагадують обсяг пам’яті стандартного планшета в десятки-сотні гігабайтів».

Уся необхідна для зберігання інформація буде розподілена між різними системами і типами накопичувачів. Наприклад, жорсткі диски у складі інформаційно-розважальних систем проіснують як мінімум до кінця десятиліття.

Причина, чому вразливі до вібрацій та ударів механічні жорсткі диски залишаться в авто, суто економічна. Твердотільні накопичувачі поки не можуть скласти конкуренцію HDD ні за ціною, ні за обсягом. Toshiba, наприклад, пропонує жорсткі диски для автомобільних розважальних систем обсягом до 320 ГБ.

Крім розважальних систем, сховища великого обсягу потрібні системі автопілота. Він зберігає оброблювані зображення і отриману від датчиків інформацію. Також бортовий комп’ютер записує на свої накопичувачі детальні цифрові карти місцевості. Останні, наприклад, можуть займати до 256 ГБ пам’яті.

До цього обсягу також слід додати власне програмне забезпечення автопілота. Воно повинно враховувати всі ситуації на дорогах, а також постійно оновлюватися. Тому це програмне забезпечення також потребуватиме дисків великого обсягу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися