П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Internet Archive рятує популярні портативні ігри

Активісти порталу Internet Archive зайнялися наступним шаром цифрової спадщини. Вони вже врятували популярні ігри та додатки для поширених у минулому комп’ютерів Amiga та Macintosh, а також багатьох ретро-ігор. Зараз команда зайнялася порятунком відомих портативних ігор минулого, таких як Pac-Man, Donkey Kong та Space Jam. Як звичайно, в усі врятовані програми можна бавитися безпосередньо в браузері.

Допомагає рятувати цифрову спадщину портативних ігор команда @mamedev_org. Вони вирішили не просто переробити додатки минулого на сучасному програмному забезпеченні. Фахівці ретельно вивчили вихідні ігрові приставки та їхні електричні схеми, які потім емулюють у браузері.

Активіст Джейсон Скотт говорить, що перед експертами стояло складне завдання – просканувати мікросхеми та електронне начиння портативних консолей. У більшості випадків інформацію вдавалося отримати без руйнування самого девайса. Однак у деяких доводилося повністю розбирати ігровий пристрій на компоненти, які потім сканували, переводили у векторний формат та простежували всі зв’язки. Серед такої інформації – сам рідкокристалічний екран, який мав набір зображень і виводив будь-які візуальні елементи гри.

Погратися в портативні ігри минулого можна в колекції Handheld History Collection.

До речі, на сайті Internet Archive можна також порівняти сучасні Windows з 20-річними попередніми випусками. На цьому сайті зібрали понад тисячу програм для Windows 3.1. Переважна більшість з них є іграми, і запускати їх можна прямо в браузері. Програми для старої ОС Microsoft зібрані на спеціальній сторінці «Вітрина Windows». Цим розробкам уже більше 20 років – Windows 3.1 вийшла у квітні 1992 року. Але ця ОС використовується і сьогодні. Наприклад, вона працює в 14 аеропортах Франції, і сплеск цікавості до неї відбувся після нещодавнього збою в аеропорті Париж-Орлі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися