Субота, 24 Лютого, 2024

Інтернет-архів воскресив ікону 90-х – КПК Palm PDA

Проєкт PalmPilot Emulation від Internet Archive дозволяє заново пережити історію технологій. Архівіст Джейсон Скотт завантажив понад 560 програм для однієї з найпопулярніших платформ кишенькових комп’ютерів 90-х – Palm OS.

Компанія HP закрила придбану нею Palm в 2011 році, але до цього Palm кілька років намагалася зайняти собі нішу серед Apple і Google. Будь-хто, хто мав нагоду використовувати КПК наприкінці 90-х або на початку 2000-х років чув про Palm.

Архіваріус Джейсон Скотт завантажив базу даних програм для Palm OS в Інтернет-архів. Загалом доступно близько 560 програм, включно зі старими популярними додатками, такими як DopeWars і SpaceTrader. Навіть якщо ви не відчуваєте жодної ностальгії за Palm, варто витратити кілька хвилин на колекцію, щоб побачити, наскільки багато – або, в деяких випадках, небагато – змінилося з тих пір, як Palm OS була домінуючим гравцем на ринку.

Наприклад, є цілий розділ, присвячений умовно-безкоштовному програмному забезпеченню, і цікаво побачити, скільки деякі розробники вважали доцільним платити за своє програмне забезпечення. Бажаєте використовувати повну версію StockCalc? Просто надішліть 15 доларів поштою на адресу DDT Investments у Плестоу, Нью-Гемпшир.

В інтерв’ю The Verge Скотт сказав, що на розробку емулятора CloudpilotEmu з Internet Archive знадобилося близько шести місяців. І ще є над чим працювати. Зокрема, у деяких із програм відсутні описи та метадані. Скотт також сподівається написати інструкції для кожної програми.

І все ж, за винятком покупки старого пристрою Palm, це найкращий спосіб відчути минулу комп’ютерну еру. Ви навіть можете запустити базу даних зі свого телефону, і є повна підтримка системи розпізнавання рукописного тексту Graffiti від Palm.

Кілька років назад Інтернет-архів запустив емулятор класичного Apple Macintosh. Спробувати одну з перших ОС від Apple можна у браузері.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися