Неділя, 25 Лютого, 2024

Інтернет-блокування визнали порушенням прав людини

woman locked in chain typing on laptop

Рада з прав людини Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію про заохочення, захист і здійснення прав людини на інтернет. Проект цього документа доступний на сайті правозахисної організації Article 19.

Резолюція «однозначно засуджує навмисне порушення доступу до інформації або перешкоджання її поширенню в інтернеті». Такі дії документ називає порушенням норм міжнародного права в галузі прав людини. Угода закликає всіх держав утримуватися від такого.

За даними правозахисної організації Access Now, минулого року на планеті було щонайменше 15 випадків інтернет-блокування. У першій половині цього року активісти нарахували 20 блокувань.

Резолюцію ухвалили на основі консенсусу декількох десятків країн. За даними Article 19, проти ухвалення документа висловлювалися Росія і Китай. Їхні представники робили спроби послабити документ і виключити з нього фрази «незалежно від державних кордонів» і «будь-якими засобами на свій вибір».

ООН не є законодавчим органом, а створює рекомендації для країн-членів організації. Раніше Рада ООН з прав людини вже ухвалювала резолюції про свободу поширення інформації в інтернеті, однак теми інтернет-блокувань торкнулися вперше.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися