Інтернет-користувачі надмірно впевнені у своїй захищеності

Опитування показує, що 96 респондентів усіх поколінь турбуються про свою приватність, а 93% – використовують програмне забезпечення для підвищення безпеки

Витоки приватних даних уже псують життя людям, але вони не квапляться посилювати своє ставлення до кібербезпеки. Нове дослідження лабораторії Malwarebytes Labs показує розбіжність у сприйнятті власної безпеки та практик, які вони використовують для втілення цієї безпеки в реальність.

Експерти Malwarebytes опитали понад 4000 користувачів. Вони з’ясували, що люди турбуються про свої приватні дані і не довіряють компаніям у тому, що вони здатні вберегти їхню інформацію. При цьому в реальності більшість користувачів самі не хочуть особливо перейматися кібербезпекою, воліючи використовувати швидкі, але часто не дієві практики та відкидаючи надійні, але складні для їхнього сприйняття дії.

Опитування показує, що 96 респондентів усіх поколінь турбуються про свою приватність, а 93% – використовують програмне забезпечення для підвищення безпеки. Однак при цьому лише 32% читають угоди користування (EULA), тільки 47% знають, які дозволи мають їхні додатки, та тільки 53% використовують менеджери паролів.

Загалом 29% опитаних визнають використання одного пароля на багатьох сайтах. Більшість респондентів (87%) також кажуть, що вони не впевнені у безпеці своїх приватних даних в онлайні.

Коли респондентів запитали, наскільки сильно вони довіряють тому, що соцмережі можуть захистити їхні дані, середнє значення склало 0,6 бала з 5 максимальних.

Автори дослідження підсумовують, що за останні роки було багато випадків, коли надмірна впевненість у захищеності даних призводила до важких наслідків. Але, відзначають вони, люди все одно не хочуть змінювати свої звички.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я